آخرین مهلت استفاده از معافیت کفالت

مشمولانی که تا تاریخ ۵ فروردین امسال معافیت کفالت پدر بالای ۵۹ سال تمام به آنان تعلق گرفته ولی تا آن تاریخ درخواست خود را ثبت نکرده‌اند تنها تا پایان شهریورماه سال جاری فرصت دارند تا برای ثبت درخواست خود اقدام کنند.
 
 به گزارش جهان به نقل از ایلنا، سازمان نظام وظیفه طی اطلاعیه‌ای اعلام کرد: پیرو اطلاع رسانی قبلی، با اشاره به تصویب قانون وظیفه عمومی، مبنی بر تغییر شرط سنی در معافیت کفالت تنها سرپرست و مراقب پدر از ۵۹ به ۶۵ سال، لذا مشمولانی که تا تاریخ پنجم فروردین ماه سال جاری معافیت کفالت پدر بالای ۵۹ سال تمام به آنان تعلق می‌گرفته است ولی بدلیل برخی مشکلات نتواستند درخواست خود را ثبت کنند. درصورتیکه همچنان واجد شرایط این معافیت بوده یعنی وارد غیبت نشده و یگانه فرزند ذکور سالم خانواده باشند صرفاً تا تاریخ سی‌ویکم شهریور ماه سال ۹۱ مهلت دارند تا درخواست معافیت خود را از طریق دفا‌تر خدمات الکترونیک انتظامی ثبت کنند.

 
این اطلاعیه می‌افزاید، مشمولی که تا تاریخ ۵ فروردین به سن ۱۸ سال تمام نرسیده باشد و یا اینکه در حال فرار از خدمت واجد شرایط این معافیت شده باشد، درصورت ثبت درخواست خود نیز، در شمول معافیت کفالت پدر ۵۹ سال تمام قرار نمی‌گیرند.

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه میگذارد

avatar
  Subscribe  
خبرنامه