آقایان مسئول؛ دغدغه دین و مردم دارید؟ بسم‌الله؛ بفرمایید به سفره‌های خالی مردم بنگرید!

درست یک هفته از سوژه این روزهای عرصه سیاسی کشور می‌گذرد. چهارشنبه گذشته ۱۶ اسفند ماه بود که خبر درگذشت هوگو چاوز منتشر شد. رئیس‌جمهور محترم و دوستان عزیزشان با پیام‌های اغراق آمیز تسلیت گفتند و در پی آن اعلام عزای عمومی کردند و حضور در کاراکاس و مصافحه ….بار دیگر …. شاید چند روزی هم که شده، کسی نسبت به مشکلاتی انبوه جامعه نپردازد و اگر هم فرصتی پیش آمد از بهار بگویند!


مشکل این راقم و جامعه ما نفس رفتار رئیس‌جمهور نیست، مشکلاتی نظیر تورم، بیکاری، فقر و کوچک تر شدن سفره هایی است که قرار بود با آوردن پول نفت بر سر آن رنگین تر شود و… در حالی که دوستان باید جوابگوی مشکلات فراوانی باشند که برای مردم و کشور عزیزمان بوجود آورده اند، نه تنها از پاسخ دادن طفره می‌روند بلکه با وجود این که اکثر مردم به دلیل سوء مدیریتشان با فقر دست و پنجه نرم می‌کنند، به برگزاری جشن‌هایی با هزینه‌های بالا و باورنکردنی از بیت المال می‌پردازند و به همدیگر مدال می‌دهند؛ از هم تعریف و تمجید می‌کنند و مدام از بهار می‌گویند، ولی نمی‌گویند کدام بهار ؟ آیا با سوء مدیریت و مشکلاتی که در پی آن برای مردم به وجود آورده اید، باز هم برای مردم بهاری مانده است؟

از بزرگان شنیده ایم که هر روزی که انسان شاد باشد و مشکلی نداشته باشد، آن روز عید و سر آغاز بهار است. حال نمی‌دانم با این همه مشکلات و معضلات، از کدام بهار می‌گویند. آیا واقعا بهاری مانده که مردم ایران زمین به آن بیندیشند؟ آیا خبر ندارند که با سوء مدیریت، بهار مردم را به خزان تبدیل کرده‌اند؟به دوستانی که مرتبا شعار وااسلاما سر می‌دهند، عرض می‌کنم : اگر درد دین دارید به سفره‌های خالی مردم بنگرید!

روی دیگر سخن من با اصولگرایانی است که در سال ۸۴ و ۸۸ انتخاب این دولت را ناشی از دستور یا خواست امام زمان «عج» می‌دانستند، حالا چگونه می‌توانند در برابر این همه مشکل به وجود آمده ساکت باشند و سعی کنند راه خود را جدا نشان دهند و پاسخگوی عملکرد خود نباشند؟ براستی دوستان اصولگرا که به خاطر سرسوزنی احتمال خطا و اشتباه در دوره اصلاحات، کشور را به هم می‌ریختید، چرا در مقابل دستپخت خود سکوت کرده‌اید؟

واقعا این را هم نمی‌دانید اگر مردمی امید به آینده را از دست بدهند، گرسنگی و بیکاری بر آنها سیطره بیابد، دیگر معنای ارزش و دین را نمی‌فهمند؟ آیا نمی‌دانید شرایط موجود که حاصل کارکرد همفکران شما می‌باشد، دیگر محال است شما بتوانید بر طبق ارزش‌های مورد ادعای خودتان که از مشتی ظواهر و شعار فراتر نمی‌رود، بر این مردم عزیز تأثیر بگذارید؟ مگر نمی‌دانید که عدالت پروردگار متعال بر این مدار نیست که عده ای سود خویش را در زیان عده ی کثیری از مردم بجویند؟ آموزش‌های دینی و قرآنی به ما می‌آموزند که جامعه ای که معاش نداشته باشد معاد ندارد، یعنی برای شکم‌های گرسنه و جوانان بیکار و بی آینده سخن از ارزش‌های معنوی و آخرت راندن بی ثمر است.

این فشارهای بی سابقه و بی نظیر اقتصادی که بر مردم متوسط رو به پایین وارد می‌شود طبقه متوسط را در جامعه رفته رفته منحل ساخته؛ اکثریت عظیمی را به طبقه گسترده فقرا و معدودی انگشت شمار را به محفل اغنیا رانده و جامعه را دو قطبی و مستعد انواع بیماری‌ها و مفاسد اجتماعی و اقتصادی ساخته است. (ایمان محمدپورفتح – فعال دانشجویی)

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه میگذارد

avatar
  Subscribe  
خبرنامه