آقایان زمین چمن ورزشگاه آزادی را ارث پدر خود ندانند

باشرف‌ها می‌خواهند داماش را بخرند
مدیرعامل باشگاه داماش گیلان با بیان اینکه دلش برای چمن ورزشگاه آزادی سوخت، گفت: آقایان زمین چمن ورزشگاه آزادی را ارث پدر خود ندانند. اگر بحث بیت‌المال را مطرح می‌کنید، این‌ ورزشگاه و چمن آن هم بیت‌المال است.

دنیای اقتصاد – خسرو یعقوبی : امیر عابدینی در گفتگو با خبرنگار مهر، در خصوص مشکلاتی که برای زمین چمن ورزشگاه آزادی به خاطر برگزاری مراسم تجلیل از دست اندرکاران نوروز بوجود آمده است، ضمن بیان مطلب فوق اظهار داشت: در تمام دنیا احتمال برگزاری جشن‌ها در ورزشگاه‌ها وجود دارد اما قبل از برگزاری چنین مراسم‌ها روی زمین چمن کاور می‌کشند تا چمن حفاظت شود. اما آنها نمی‌آیند یک جشن من درآوردی را در زمین چمنی که زحمات بسیاری برای ایجاد و آماد‌ه‌سازی آن کشیده شده، برگزار کنند.

وی اضافه کرد: آقایان زمین چمن ورزشگاه آزادی را ارث پدر خود ندانند. اگر بحث بیت‌المال را مطرح می‌کنید، این‌ ورزشگاه و چمن آن هم بیت‌المال است. حق نداریم خودمان را روی اموال مردم قالب کرده و فکر کنیم برای تخریب کردن آنها محق هستیم.

مدیرعامل باشگاه داماش گیلان همچنین افزود: خیلی دلم برای زمین چمن آزادی سوخت. البته این زمین رولی است و خیلی زود آن را عوض کرده و درست می‌کنند اما تاسف می‌خورم چرا صدای وزارت ورزش و جوانان در نمی‌آید. اگر این زمین رولی نبود، چه اتفاقی می‌افتاد.

وی در خصوص قرار گرفتن نامش در فهرست اعضای جدید کمیته تیم‌های ملی خاطرنشان کرد: اسم من در فهرست اعضای جدید کمیته تیم‌های ملی قرار گرفته است. البته هنوز اعضای این کمیته نشستی نداشتند و تنها معارفه صورت گرفته است.

عابدینی در خصوص اینکه آیا این کمیته با حضور خودش، مهدی مهدوی‌کیا، مجید جلالی، امیر حاج رضایی می‌توانند به موفقیت تیم‌های ملی کمک کنند، ادامه داد: عادل فردوسی‌پور یک مغایرت قانونی به این کمیته گرفتند اما به نظر من کمیته فنی و توسعه را می‌توان با کمیته تیم‌های ملی اقدام کرد و یک کمیته با یک شرح وظایف داشت و ترکیب آن هم بسیار قوی خواهد شد.

وی با بیان اینکه قرار شده شرح وظایف این کمیته نوشته شود، اذعان داشت: در این شرح وظایف طبیعی است همه جوانب حمایت و کمک به تیم‌های ملی در ابعاد فنی، توسعه و اقتصادی در نظر گرفته شود که کاری شدنی است. به جای اینکه مخالفت کنیم، اجازه دهیم یکبار هم که شده چنین اتفاقی بی‌افتد و این جمع دور هم گرد آمده و به تیم ملی کمک کنند.

مدیرعامل باشگاه داماش گیلان در ادامه تاکید کرد: در اینصورت نفراتی همچون دکتر قراخانولو، محصص، معینی و … هم به کمیته تیم‌های ملی اضافه شوند. این تیم بسیار قوی می‌توانند برای تیم‌های ملی برنامه‌ریزی کنند، همچنین از یک طرف تامین بودجه و برنامه‌های اقتصادی و از طرف دیگر برای توسعه فوتبال فکر کنند که بسیار خوب خواهد بود. عقیده دارم اگر این دو کمیته با هم جمع شود و سازمان تیم‌های ملی را تشکیل دهند که از هر جهت به سود تیم‌های ملی خواهد بود.

وی در ادامه گفتگویش در خصوص وضعیت فروش امتیازباشگاه داماش خاطرنشان کرد: امروز دنبال آن هستیم کسی بیاید امتیاز باشگاه داماش را بخرد و بنده سیستم آن را پایدار کنم، تحویل بدهم و بروم.

عابدینی با بیان اینکه برخی از خریدارها باشگاه داماش گیلان در حد بای بای کردن و نوشتن نامشان در روزنامه‌ها است، یادآور شد: البته خریداران جدی هم وجود دارد ولی واقعیت قضیه این است که اقتصاد پایداری وجود ندارد. وقتی مقام معظم رهبری امسال را سال حماسه اقتصادی می‌نامند یعنی عدم پایداری اقتصادی وجود دارد. سیستم اقتصادی امروز مختل است که در این شرایط تبلیغات و برندسازی دچار مشکل می‌شود.

وی اضافه کرد: برندسازی زمانی جواب می‌دهد که تولید باشد، اقتصاد پویا بوده، نرخ تورم پائین بیاید و رقابت در بازار کار وجود داشته باشد آن وقت شما برند خود را تبلیغ می‌کنید. اما وقتی وضعیت اقتصادی روی به پفک، قرقروت، چند بانک و موبایل رفت، معلوم است بحث تولید و اشتغال نیست. در این شرایط بخش اقتصادی بر نمی‌تابد 10 میلیارد هزینه فوتبال کند.

مدیرعامل باشگاه داماش گیلان با اشاره به اینکه اگر باشگاه خریدار نداشت با همین نفرات بومی که مجانی زحمت می‌کشند کار را ادامه می‌دهد، یادآور شد: در حال حاضر 3-4 اسپانسر برای خرید باشگاه پیشنهاد داده‌اند که خوشبختانه یکی از خریداران باشکاه با آدم‌های با شرفی هستند که می‌شود روی آنها حساب کرد، کسانی‌که با زحمت سرمایه‌‍دار شدند.

وی با ابراز امیدواری از اینکه توافق برای فروش باشگاه داماش هرچه زودتر صورت گیرد، ادامه داد: قرار نیست اسم تیم عوض شود زیرا حیف است. ضمن اینکه خواهش من از خریداران قطعی باشگاه این است که بروم زیرا همانطور که در گذشته گفتم دیگر نمی‌خواهم تیمداری کنم.

مدیرعامل باشگاه داماش گیلان در پایان در مورد اینکه برای حضور در بازی خداحافظی مهدی مهدوی‌کیا که دیدار پرسپولیس با سپاهان در فینال جام حذفی است، به ورزشگاه آزادی خواهد رفت: به امید خدا، احتمال دارد به ورزشگاه بروم.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *