آمار قیمت اجاره‌بها، مسکن و زمین در تهران بشدت صعودی شد+نمودار Reviewed by Momizat on . مرکز آمار ایران در گزارش جدید خود از رشد 30 درصدی قیمت زمین، افزایش 19.5 درصدی قیمت مسکن و رشد 32.5 درصد اجاره بهای مسکن در کشور در نیمه اول سال 91 خبر داد. در مرکز آمار ایران در گزارش جدید خود از رشد 30 درصدی قیمت زمین، افزایش 19.5 درصدی قیمت مسکن و رشد 32.5 درصد اجاره بهای مسکن در کشور در نیمه اول سال 91 خبر داد. در Rating:
شما اینجا هستید:خانه » اقتصادی » آمار قیمت اجاره‌بها، مسکن و زمین در تهران بشدت صعودی شد+نمودار

آمار قیمت اجاره‌بها، مسکن و زمین در تهران بشدت صعودی شد+نمودار

مرکز آمار ایران در گزارش جدید خود از رشد ۳۰ درصدی قیمت زمین، افزایش ۱۹٫۵ درصدی قیمت مسکن و رشد ۳۲٫۵ درصد اجاره بهای مسکن در کشور در نیمه اول سال ۹۱ خبر داد.

در گزارش مرکز آمار ایران با عنوان «قیمت و اجاره مسکن در نقاط شهری کشور، نیمه اول سال ۹۱» آمده است: گزارش قیمت‌ها با اطلاعات برگرفته از سامانه مدیریت املاک و مستغلات کشور در نیمه اول سال ۱۳۹۱ تنظیم شده است.
رشد ۳۰ درصدی قیمت زمین در نیمه اول سال

دنیای اقتصاد – خسرو یعقوبی : متوسط قیمت خرید و فروش هر مترمربع یا زمین ساختمانی مسکونی کلنگی معامله شده از طریق بنگاه‌های معاملات ملکی در کل کشور ۴۵۴ هزار تومان بوده که نسبت به دوره قبل ۴/۱۵ درصد و نسبت به دوره مشابه سال قبل ۳۰ درصد افزایش داشته است.در میان استان‌های کشور، بیشترین متوسط قیمت خرید و فروش یک مترمربع زمین یا زمین ساختمان‌های مسکونی کلنگی معامله شده یک میلیون و ۳۰۹ هزار تومان در استان تهران و کمترین آن ۶۴ هزار و ۸۰۰ تومان در استان بوشهر بوده است.همچنین کمترین میزان قیمت خرید و فروش یک مترمربع زمین یا زمین ساختمان‌های کلنگی، مربوط به استان یزد با ۴ هزار تومان و بیشترین میزان آن در استان تهران با حدود ۱۱ میلیون تومان به‌دست آمده است.

مسکن ۵/۱۹ درصد گران شد
متوسط قیمت خرید و فروش هر مترمربع زیربنای مسکونی معامله شده از طریق بنگاه‌های معاملات ملکی در سطح کل کشور ۹۸۰ هزار تومان بوده که نسبت به دوره قبل ۶/۱۰ درصد و نسبت به دوره مشابه سال قبل ۵۸/۱۹ درصد افزایش داشته است. به گزارش تسنیم، مقایسه متوسط قیمت خرید و فروش هر مترمربع زیربنای مسکونی در میان استان‌های کشور نشان می‌دهد بیشترین آن ۲‌میلیون و ۲۶۶ هزار تومان در استان تهران و کمترین آن ۲۳۹ هزار تومان در استان بوشهر بوده است.ز سوی دیگر، کمترین قیمت خرید و فروش هر مترمربع زیربنای مسکونی در معاملات انجام شده در این دوره مربوط به استان بوشهر با ۸۰ هزار ریال و بیشترین میزان آن متعلق به استان تهران با یک‌میلیون و ۳۸۹ هزار تومان بوده است.

رشد ۵/۳۲ درصد اجاره‌بهای مسکن در کشور
متوسط اجاره ماهانه به علاوه ۳ درصد ودیعه پرداختی برای اجاره یک مترمربع زیربنای مسکونی از طریق بنگاه‌های معاملات ملکی در سطح کل کشور ۵‌هزار و ۲۸۳ تومان بوده که نسبت به دوره قبل ۸/۱۶ درصد و نسبت به دوره مشابه سال قبل ۵/۳۲ درصد افزایش داشته است. در میان استان‌های کشور بیشترین متوسط اجاره ماهانه به علاوه ۳ درصد ودیعه پرداختی برای اجاره هر مترمربع زیربنای مسکونی معامله شده۱۲هزار ‌‌و‌ ۹۵۳ تومان در استان تهران و کمترین آن یکهزار‌ و‌۲۸۷ تومان در استان خراسان‌جنوبی بوده است.همچنین کمترین اجاره ماهانه به علاوه ۳ درصد ودیعه پرداختی برای اجاره هر مترمربع زیربنای مسکونی این دوره مربوط به استان خراسان‌جنوبی با ۱۶۵ تومان و بیشترین آن مربوط به استان تهران۶۰ میلیون ‌و‌۶۸۹تومان بوده است.

آمار قیمت اجاره‌بها، مسکن و زمین در تهران بشدت صعدی شد+نمودار  ( دنیای اقتصاد - خسرو یعقوبی )آمار قیمت اجاره‌بها، مسکن و زمین در تهران بشدت صعدی شد+نمودار  ( دنیای اقتصاد - خسرو یعقوبی )


دیدگاه بگذارید

2 دیدگاه ها روشن "آمار قیمت اجاره‌بها، مسکن و زمین در تهران بشدت صعودی شد+نمودار"

خبرنامه
avatar
مرتب شدن براساس:   جدیدترین | قدیمی ترین | دارای بیشترین تعداد رای
trackback

[…] به این موضوع اظهارنظر کردند و از پیش‌بینی خود نسبت به قیمت اجاره بها مسکن تا پایان امسال سخن […]

trackback

[…] به این موضوع اظهارنظر کردند و از پیش‌بینی خود نسبت به قیمت اجاره بها مسکن تا پایان امسال سخن […]

wpDiscuz
بازگشت به بالا