آمار قیمت اجاره‌بها، مسکن و زمین در تهران بشدت صعودی شد+نمودار

مرکز آمار ایران در گزارش جدید خود از رشد ۳۰ درصدی قیمت زمین، افزایش ۱۹٫۵ درصدی قیمت مسکن و رشد ۳۲٫۵ درصد اجاره بهای مسکن در کشور در نیمه اول سال ۹۱ خبر داد.

در گزارش مرکز آمار ایران با عنوان «قیمت و اجاره مسکن در نقاط شهری کشور، نیمه اول سال ۹۱» آمده است: گزارش قیمت‌ها با اطلاعات برگرفته از سامانه مدیریت املاک و مستغلات کشور در نیمه اول سال ۱۳۹۱ تنظیم شده است.
رشد ۳۰ درصدی قیمت زمین در نیمه اول سال

دنیای اقتصاد – خسرو یعقوبی : متوسط قیمت خرید و فروش هر مترمربع یا زمین ساختمانی مسکونی کلنگی معامله شده از طریق بنگاه‌های معاملات ملکی در کل کشور ۴۵۴ هزار تومان بوده که نسبت به دوره قبل ۴/۱۵ درصد و نسبت به دوره مشابه سال قبل ۳۰ درصد افزایش داشته است.در میان استان‌های کشور، بیشترین متوسط قیمت خرید و فروش یک مترمربع زمین یا زمین ساختمان‌های مسکونی کلنگی معامله شده یک میلیون و ۳۰۹ هزار تومان در استان تهران و کمترین آن ۶۴ هزار و ۸۰۰ تومان در استان بوشهر بوده است.همچنین کمترین میزان قیمت خرید و فروش یک مترمربع زمین یا زمین ساختمان‌های کلنگی، مربوط به استان یزد با ۴ هزار تومان و بیشترین میزان آن در استان تهران با حدود ۱۱ میلیون تومان به‌دست آمده است.

مسکن ۵/۱۹ درصد گران شد
متوسط قیمت خرید و فروش هر مترمربع زیربنای مسکونی معامله شده از طریق بنگاه‌های معاملات ملکی در سطح کل کشور ۹۸۰ هزار تومان بوده که نسبت به دوره قبل ۶/۱۰ درصد و نسبت به دوره مشابه سال قبل ۵۸/۱۹ درصد افزایش داشته است. به گزارش تسنیم، مقایسه متوسط قیمت خرید و فروش هر مترمربع زیربنای مسکونی در میان استان‌های کشور نشان می‌دهد بیشترین آن ۲‌میلیون و ۲۶۶ هزار تومان در استان تهران و کمترین آن ۲۳۹ هزار تومان در استان بوشهر بوده است.ز سوی دیگر، کمترین قیمت خرید و فروش هر مترمربع زیربنای مسکونی در معاملات انجام شده در این دوره مربوط به استان بوشهر با ۸۰ هزار ریال و بیشترین میزان آن متعلق به استان تهران با یک‌میلیون و ۳۸۹ هزار تومان بوده است.

رشد ۵/۳۲ درصد اجاره‌بهای مسکن در کشور
متوسط اجاره ماهانه به علاوه ۳ درصد ودیعه پرداختی برای اجاره یک مترمربع زیربنای مسکونی از طریق بنگاه‌های معاملات ملکی در سطح کل کشور ۵‌هزار و ۲۸۳ تومان بوده که نسبت به دوره قبل ۸/۱۶ درصد و نسبت به دوره مشابه سال قبل ۵/۳۲ درصد افزایش داشته است. در میان استان‌های کشور بیشترین متوسط اجاره ماهانه به علاوه ۳ درصد ودیعه پرداختی برای اجاره هر مترمربع زیربنای مسکونی معامله شده۱۲هزار ‌‌و‌ ۹۵۳ تومان در استان تهران و کمترین آن یکهزار‌ و‌۲۸۷ تومان در استان خراسان‌جنوبی بوده است.همچنین کمترین اجاره ماهانه به علاوه ۳ درصد ودیعه پرداختی برای اجاره هر مترمربع زیربنای مسکونی این دوره مربوط به استان خراسان‌جنوبی با ۱۶۵ تومان و بیشترین آن مربوط به استان تهران۶۰ میلیون ‌و‌۶۸۹تومان بوده است.

آمار قیمت اجاره‌بها، مسکن و زمین در تهران بشدت صعدی شد+نمودار  ( دنیای اقتصاد - خسرو یعقوبی )آمار قیمت اجاره‌بها، مسکن و زمین در تهران بشدت صعدی شد+نمودار  ( دنیای اقتصاد - خسرو یعقوبی )

دیدگاه بگذارید

2 دیدگاه ها روشن "آمار قیمت اجاره‌بها، مسکن و زمین در تهران بشدت صعودی شد+نمودار"

avatar
  Subscribe  
جدیدترین قدیمی ترین دارای بیشترین تعداد رای
خبرنامه
trackback

[…] به این موضوع اظهارنظر کردند و از پیش‌بینی خود نسبت به قیمت اجاره بها مسکن تا پایان امسال سخن […]

trackback

[…] به این موضوع اظهارنظر کردند و از پیش‌بینی خود نسبت به قیمت اجاره بها مسکن تا پایان امسال سخن […]