ابلاغ حق بیمه‌های جدید با افزایش ۱۰درصد

محمد کریمی در یک نشست خبری به بیان جدیدترین اخبار از وضعیت حق بیمه‌نامه‌های دریافتی در سال ۹۲ پرداخت و اظهار کرد: بعد از آنکه ریاست قوه قضائیه نرخ دیه سال ۹۲ را تعیین و ابلاغ کرد بیمه مرکزی نیز حق بیمه‌نامه‌های مختلف به‌خصوص بیمه نامه شخص ثالث را تعیین و به شرکت‌های بیمه ابلاغ کرد.
وی با بیان اینکه نرخ دیه ماه‌های حرام در سال آینده ۱۵۲ میلیون تومان، ماه‌های عادی ۱۱۴ میلیون تومان و جرائم مالی ۳ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان تعیین شده است افزود: بر همین اساس بیمه مرکزی جدول حق بیمه نامه‌های دریافتی را به شرکت‌های بیمه ابلاغ کرد.
وی با تاکید بر اینکه مردم حتما قبل از اتمام سال نسبت به دریافت بیمه‌نامه جدید یا الحاقیه اقدام کنند ادامه داد: ممکن است تصادفی در ماه غیر حرام اتفاق بیفتد؛ اما فرآیند رسیدگی به پرونده طولانی شده و به ماه حرام ختم می‌شود به همین دلیل به خاطر یوم‌الاداء بودن نرخ دیه باید ما‌به‌التفاوت توسط خود مردم داده شود البته اگر نسبت به الحاقیه یا بیمه‌نامه جدید اقدام نکرده باشند.

بیمه راننده اجباری شد
رییس‌کل بیمه مرکزی همچنین از اجباری شدن بیمه راننده از ابتدای سال ۹۲ خبر داد و گفت: از شهریورماه امسال بیمه‌نامه راننده اجرایی شد، اما از سال آینده اجباری خواهد بود و مردم باید نسبت به دریافت بیمه‌نامه راننده اقدام کنند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.