احتمال افزایش قیمت مسکن در سال ۹۲ کم است ؟

احتمال افزایش قیمت مسکن در سال 92 کم است ؟ ( دنیای اقتصاد - خسرو یعقوبی )یک کارشناس مسکن معتقد است: روند رکود در بازار مسکن تا پایان فصل بهار ادامه دارد و امسال احتمال افزایش قیمت مسکن در سال ۹۲ کم است.
احمدرضا سرحدی در گفت‌وگو با خبرنگار مسکن خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) اظهار کرد:‌ در حالیکه در نیمه دوم سال گذشته شاهد افزایش قیمت مسکن بودیم احتمال افزایش قیمت مسکن در سال ۹۲ بعید است. وی افزود: بازار مسکن دیگر ظرفیت افزایش بیش از قیمت‌های فعلی را ندارد.
دنیای اقتصاد – خسرو یعقوبی : سرحدی اظهار کرد: میزان خرید و فروش خانه در اولین ماه سال کاهش داشت که این امر نشان از وضعیت رکود بازار مسکن است. این کارشناس مسکن با بیان اینکه دولت بیشترین توان خود را بر مسکن مهر گذاشته است، گفت: ساخت مسکن مهر در کلان‌شهرها همچون تهران، اصفهان و کرج می‌تواند تعادل نسبی در بازار بر قرار کند.
سرحدی با اشاره به وضعیت فعلی بازار که شامل افزایش در قیمت‌ها و رکود در خرید و فروش‌ها است، گفت: رکود در خرید و فروش مسکن تا تابستان ادامه دارد و تحول قیمتی چندانی در این زمینه پیش‌بینی نمی‌شود چراکه قیمت مسکن به اندازه کافی رشد داشته است.
وی با اشاره به خرید و فروش‌های صورت گرفته از اواخر سال گذشته تاکنون، اظهار کرد: شاید در برخی مناطق با افزایش و کاهش پنج تا ۱۰ درصدی قیمت مواجه بودیم که این امر بیشتر جو بازار را شامل می‌شود.

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه میگذارد

avatar
  Subscribe  
خبرنامه