احمدی‌نژاد حکم رییس جدید نظام پزشکی را امضا نمی‌کند؟

خبرگزاری مهر نوشت منابع آگاه خبر داده‌اند که حکم تنفیذ دکتر علیرضا زالی به عنوان رییس کل جدید سازمان نظام پزشکی ایران برای سومین بار به دفتر رییس‌جمهور ارسال شده است، اما رییس‌جمهور از امضای آن امتناع کرده است. این در حالی است که مجمع عمومی نظام پزشکی ۶ اردیبهشت‌ماه برگزار شد و بر اساس انتخاباتی که انجام گرفت، دکتر زالی با ۱۶۶ رای به عنوان رییس جدید سازمان نظام پزشکی برگزیده شد. بر اساس قانون، حکم رییس کل سازمان نظام پزشکی باید به امضای رییس‌جمهور برسد.

احمدی‌نژاد حکم رییس جدید نظام پزشکی را امضا نمی‌کند؟

دنیای اقتصاد – ششمین دوره انتخابات نظام پزشکی سراسر کشور ۴ اسفند ۱۳۹۱ در ۱۵۶ شهر برگزار شد و بر اساس آن هیات‌های مدیره جدید، انتخاب و معرفی شدند. این در حالی بود که روند تعیین صلاحیت‌ها در حوزه انتخابیه شهر تهران با حاشیه‌های زیادی همراه بود؛ به‌طوری‌که رییس‌جمهور وارد این جریان شد و خواستار بازنگری مجدد در روند تایید صلاحیت کاندیداهای نظام پزشکی در تهران شد، اما هیات مرکزی نظارت بر انتخابات، بر آنچه که در مسیر تعیین صلاحیت کاندیداها انجام داده بود، اصرار و پافشاری داشت و سرانجام، انتخابات نظام پزشکی بدون هیچ گونه تغییری در روند تایید صلاحیت‌ها، برگزار شد.

منتظر رییس‌جمهوری بعدی می‌شویم

شهاب‌الدین صدر، رییس کل فعلی سازمان نظام پزشکی ایران که برای ۲ دوره متوالی بر مسند ریاست این سازمان حضور دارد، از جمله کاندیداهایی بود که در این دوره ردصلاحیت شد و همین مساله موجب ورود رییس‌جمهور به عرصه انتخابات نظام پزشکی شد. بر اساس آنچه که در قانون آمده است، تا زمان امضای حکم تنفیذ رییس جدید سازمان نظام پزشکی، حضور رییس قبلی غیرقانونی نیست.
پیش از این دکتر علی رضا مرندی عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس در پاسخ به این سوال که اگر احمدی‌نژاد حکم رییس جدید نظام پزشکی را امضا نکند، چه خواهید کرد؟ گفته بود که منتظر رییس‌جمهوری بعدی می‌شویم.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.