اخراج محسن سازگارا از صدای آمریکا

اخراج محسن سازگارا از صداي آمريكا قطعي شد.
به گزارش دانش روز به نقل از کیهان،در حالي كه طي چند ماه گذشته، حضور سازگارا در بخش فارسي صداي آمريكا كمرنگ شده بود، گزارش ها حاكي است عذر نامبرده خواسته شده است. وي به فهرستي از اخراجي ها پيوست كه شامل جمشيد چالنگي، كوروش صحتي، رودي(رودابه) بختيار و احمد باطبي نيز مي شود.
به گزارش پايگاه اپوزيسيوني راديو كوچه «در پي تسويه حساب هاي ماه هاي گذشته در صداي آمريكا، اينك خبر مي رسد محسن سازگارا از روز جمعه، ۲۸ اكتبر، از حضور در صداي آمريكا و برنامه تفسير خبر منع شده است. او كه از چند سال پيش تاكنون به همراه عليرضا نوري زاده، در برنامه تفسير خبر بخش فارسي به تحليل مي پرداخت، از هفته جاري از حضور در اين برنامه و صداي آمريكا منع شده است. برخي منابع كنار گذارده شدن سازگارا را بعد از چهار سال از بخش تفسير خبر به دستور مستقيم رامين عسگرد مدير بخش فارسي مي دانند. وي بنا بر روال چهار سال گذشته جهت هماهنگي زمان برنامه و حضور در تفسير خبر با مسئول هماهنگي تماس گرفته كه وي اشاره كرده نام شما در ليست مهمانان امروز نيست و با پيگيري مشخص شده شخص مدير بخش فارسي نام وي را از ليست حذف كرده است. بنابر شنيده ها، عسگرد اعلام كرده است كه از اين پس ميهمانان برنامه را خود وي انتخاب خواهد كرد.»
سازگارا، نوري زاده و مخملباف در اوج فتنه سبز خود را سخنگويان جنبش در خارج كشور معرفي كردند و با زدن به سيم آخر به انواع رفتارهاي انتحاري غيرموقر و مبتذل روي آوردند شايد كه در اين ميان به موقعيتي نزد آمريكايي ها برسند اما فروكش كردن آتش فتنه و شكست بي سابقه فتنه گران، ارزش واقعي اين ۳ نفر را براي محافل آمريكا درگير در پروژه براندازي نشان داد. به همين دليل نيز اين ۳ نفر با بايكوت و بي محلي روزافزون مواجه شده اند.
سازگارا در ايران جزو تيم گرداننده نشريات زنجيره اي به شمار مي رفت اما پس از خروج از كشور، تبديل به بازيچه صداي آمريكا شد و اواخر آن قدر متوهم شده بود كه با پيشنهادهاي مضحك- زدن اتو به برق و…- خيال مي كرد در قواره هاي تئوريسين كودتاي مخملي و فرمانده عمليات ظاهر شده است. ظاهرا مقامات آمريكايي به رامين عسگرد گفته اند اندكي از باد او را خالي كنند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *