ارز مبادله‌ای قیمت گوشی راکاهش می‌دهد؟ Reviewed by Momizat on . ريیس اتحادیه تلفن همراه گفت: اگر ارز مبادله‌ای به معنای واقعی در اختیار واردکنندگان گوشی تلفن همراه قرار گیرد شاهد ثبات در بازار گوشی و کاهش قیمت‌ این کالا خواه ريیس اتحادیه تلفن همراه گفت: اگر ارز مبادله‌ای به معنای واقعی در اختیار واردکنندگان گوشی تلفن همراه قرار گیرد شاهد ثبات در بازار گوشی و کاهش قیمت‌ این کالا خواه Rating:
شما اینجا هستید:خانه » اقتصادی » ارز مبادله‌ای قیمت گوشی راکاهش می‌دهد؟

ارز مبادله‌ای قیمت گوشی راکاهش می‌دهد؟

رییس اتحادیه تلفن همراه گفت: اگر ارز مبادله‌ای به معنای واقعی در اختیار واردکنندگان گوشی تلفن همراه قرار گیرد شاهد ثبات در بازار گوشی و کاهش قیمت‌ این کالا خواهیم بود.

ابراهیم درستی در خصوص تاثیر اختصاص ارز مبادله‌ای به گروه ۹ (که تلفن‌همراه‌ را نیز شامل می‌شود) بر قیمت آینده این کالای پرمصرف ارتباطی گفت: اخیرا وزیر صنعت، معدن و تجارت از اختصاص ارز مبادله‌ای به اولویت ۹ کالاهای وارداتی (شامل تلفن همراه) خبر داده و از سوی دیگر اجرای طرح جمع‌آوری گوشی‌های موبایل قاچاق از سطح بازار آغاز شده است. رییس اتحادیه کشوری صوتی تصویری و تلفن همراه افزود: پیش از این و زمانی که تلفن‌همراه از فهرست کالاهای لوکس خارج شد ارز مبادله‌ای به تلفن همراه تعلق ‌گرفته بود و این کالا ثبت سفارش می‌شد؛ اما ارز مبادله‌ای در اختیار واردکننده قرار نمی‌گرفت. وی ادامه داد: در صورتی که طبق این گفته ارز مبادله‌ای به معنی واقعی در اختیار واردکننده قرار بگیرد و با اعمال سخت‌گیری بیشتر بر قاچاقچیان گوشی، قیمت گوشی‌ تلفن همراه کاهش خواهد یافت. درستی توضیح داد: زیرا قاچاقچی با دلار آزاد ۳۵۰۰ تومان کالا را خریداری خواهد کرد و قیمت کالای قاچاق از قیمت تمام شده کالایی که به صورت رسمی با ارز ۲۴۵۵ تومانی مبادله‌ای وارد شده، بیشتر خواهد شد. رییس اتحادیه کشوری صوتی تصویری و تلفن همراه تاکید کرد: بنابراین اگر ارز مبادله‌ای به معنی واقعی در اختیار واردکنندگان گوشی تلفن همراه قرار بگیرد شاهد ثبات در بازار گوشی و کاهش قیمت‌ این کالا خواهیم بود.کلمات کلیدی:

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه میگذارد

خبرنامه
avatar
wpDiscuz
بازگشت به بالا