افزایش قیمت سیم‌کارت؛ بزودی

به گفته رییس انجمن فروشندگان سیم‌کارت، گوشی و لوازم جانبی بعد از ایام ماه مبارک رمضان و تعطیلات عید فطر بازار خرید و فروش سیم‌کارت‌ها تغییر چندانی نکرده اما در هفته‌های آینده باید شاهد تغییراتی در این بازار باشیم.

افشار فروتن لاریجانی اظهار کرد: روند صعودی که در قیمت سیم‌کارت‌ها پیش‌بینی شده بود در هفته‌های آینده محقق خواهد شد.

وی افزود: در هفته‌های اخیر تغییر چندانی را در قیمت خرید و فروش سیم‌کارت شاهد نبودیم که علت اصلی آن ماه مبارک رمضان بود که هر ساله تقریبا همه بازار‌ها را در حوزه‌های مختلف تحت تأثیر خود قرار می‌دهد.

قیمت سیم‌کارت تلفن همراه کارکرده کد یک در بازار تلفن همراه تا ۸۵۰ هزار تومان است و سیم‌کارت صفر با کد دو به مبلغ ۸۵۰ هزار تومان و کارکرده آن ۴۷۰ هزار تومان به فروش می‌رسد.

هم‌چنین سیم‌کارت صفر با کد سه نیز به مبلغ ۶۷۵ هزار تومان و کارکردهٔ آن به مبلغ ۴۰۵ هزار تومان به فروش می‌رسد و سیم‌کارت صفر با کد چهار هم ۴۸۰ هزار تومان و کارکردهٔ آن ۳۲۵ هزار تومان فروخته می‌شود.

سیم‌کارت صفر با کد پنج به مبلغ ۴۴۵ هزار تومان و کارکردهٔ آن ۲۹۰ تا ۳۱۰ هزار تومان به فروش می‌رسند و سیم‌کارت‌های صفر با کد شش هم به مبلغ ۴۰۵ هزار تومان و کارکردهٔ آن ۲۷۰ هزار تومان فروخته می‌شوند.

قیمت سیم‌کارت صفر با کد هفت و هشت نیز به مبلغ ۲۵۰ هزار تومان و کارکردهٔ آن ۲۰۰ هزار تومان و قیمت سیم‌کارت‌های ۰۹۱۹ به مبلغ ۱۰ هزار تومان است.

اما همراه اول نسبت به ارائه دو نوع سیم‌کارت دایمی با قیمت‌های ۱۲۴ هزار و ۸۰۰ تومانی با پیش شماره ۰۹۱۰ (بدون تضمین) و ۲۵۴ هزار و ۸۰۰ تومانی با پیش شماره ۰۹۱۲ (تضمین‌دار) اقدام می‌کند.

سیم‌کارت‌های اعتباری ایرانسل هم پنج هزار تومان به فروش می‌رسند که دو هزار تومان شارژ اولیه دارند و همراه با آن سیم‌کارت هدیه با پست ارسال می‌شود و برروی آن ۲۰۰ تومان شارژ دارد؛ به علاوه ۱۰۰ کیلوبایت GPRS رایگان و ۲۰ پیام الکترونیکی پستچی رایگان هم دارند.

قیمت سیم‌کارت‌های دائمی ایرانسل هم ۱۲۰ هزار تومان به علاوه چهار درصد مالیات ارزش بر افزوده است. علاوه بر آن ایرانسل دو مدل سیم‌کارت پیام‌رسان دائمی و اعتباری دارد که سیم‌کارت پیام‌رسان دائمی ۵۰ هزار تومان است که ۲۰ هزار تومان قیمت سیم‌کارت و ۳۰ هزار تومان سپرده است و اعتباری آنچهار هزار تومان به علاوه هزار تومان شارژ اولیه است که این سیم‌کارت‌ها قابلیت ارسال SMS، MMS و GPRS را دارند و هزینهٔ SMS آن ارزان‌تر از تعرفهٔ سیم‌کارت‌های معمولی است.

سیم‌کارت‌های میکروسیم ایرانسل هم سیم‌کارت‌هایی برای گوشی‌های آی‌پد و آیفون هستند که اعتباری آن ۱۰ هزار تومان با سه هزار تومان شارژ اولیه است و دائمی آن ۱۲۰ هزار تومان به فروش می‌روند و سیم‌کارت پیام‌رسان اعتباری میکروسیم هشت هزار تومان است که دو هزار تومان شارژ دارد و سیم‌کارت‌های پیام‌رسان دائمی میکروسیم هم ۵۰ هزار تومان قیمت دارند.

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه میگذارد

avatar
  Subscribe  
خبرنامه