افزایش قیمت طی هشت سال ریاست جمهوری احمدی نژاد چقدر بود

قیمت برخی از اجناس، در طی دوره ۸ساله ریاست جمهوری دکتر احمدی نژاد تغییرات بسیار محسوسی را به خود گرفته است

دنیای اقتصاد - افزایش قیمت طی هشت سال ریاست جمهوری احمدی نژاد چقدر بود , افزایش قیمت, افزایش حقوق کارمندان, افزایش یارانه نقدی, افزایش قیمت خودرو, افزایش قیمت کالاهای اساسی, افزایش قیمت بنزین, افزایش مالیات در سال 92, افزایش مالیات, افزایش قیمت نان۱-حداقل دستمزد در سال ۸۴ ؛ ۱۲۲ هزار و ۵۹۲ تومان بود،‌ درحالی که در سال ۹۲ این رقم با رشد ۲۹۷درصدی به ۴۸۷ هزار و ۱۲۵ تومان رسید

۲- سکه تمام بهار آزادی که در سال ۸۴؛ ۹۹ هزار تومان بود، در سال ۹۲ بابیش از هزار درصد افزایش قیمت ، به یک میلیون و صدهزار تومان رسید.

۳- افزایش قیمت دلار آمریکا که در سال ۸۴ ۹۰۲تومان معامله می شد، درسال ۹۲ با ۲۵۵درصد رشد، سه هزار و ۲۰۰ تومان معامله می شود.

۴-تمامی خودروهای داخلی نزدیک به ۱۵۰ درصد افزایش قیمت داشتند. مثلا پرایدکه در سال ۸۴ به قیمت شش میلیون و صدهزار تومان فروخته می شد،‌ اما ۵-در سال ۹۲ با ۱۷۰درصد رشد با قیمت ۱۶ میلیون و ۵۰۰هزار تومان فروخته می شود.

۶-در سال ۸۴ که بنزین در جایگاه های عرضه سوخت لیتری ۸۰ تومان فروخته می شد، با افزایش قیمت ۷۷۵ درصدی،‌در سال ۹۲ به لیتری ۷۰۰ تومان رسید.

۷-گازوئیل هم که در سال ۸۴ لیتری ۱۶ تومان بود، در سال ۹۲ به قیمت ۳۵۰ تومان رسید که افزایش قیمت بیش از دو هزار درصدی را نشان می دهد.

۸- افزایش قیمت  برق که در سال ۸۴ کیلوواتی ۵/۱۶ تومان بود، در سال ۹۲ و با رشد ۱۶۱ درصدی به ۴۳ تومان رسید.

۹-گاز که در سال ۸۴ مترمکعبی ۱۰تومان بود؛ با افزایش قیمت ۶۲۰ درصدی به مترمکعبی ۷۲ تومان رسید.

۱۰-گوشت گوسفند که در سال ۸۴ کیلویی ۵۰۱۰ تومان بود؛ در سال ۹۲ و با افزایش قیمت ۴۸۹درصدی به قیمت کیلویی ۲۹ هزار و ۵۲۸ تومان رسید.

دنیای اقتصاد - افزایش قیمت طی هشت سال ریاست جمهوری احمدی نژاد چقدر بود , افزایش قیمت, افزایش حقوق کارمندان, افزایش یارانه نقدی, افزایش قیمت خودرو, افزایش قیمت کالاهای اساسی, افزایش قیمت بنزین, افزایش مالیات در سال 92, افزایش مالیات, افزایش قیمت نان۱۱-گوشت گوساله که در سال ۸۴ کیلویی چهارهزار و۵۸۰تومان بود، در سال ۹۲ به قیمت کیلویی ۳۰ هزار و ۹۵۰ تومان رسید که افزایش قیمت ۵۷۶ درصدی رانشان می دهد.

۱۲-گوشت مرغ هم که در سال ۸۴ کیلویی هزار و ۳۵۰فروخته می شد، در سال ۹۲ و با افزایش قیمت ۳۷۹درصدی به قیمت هر کیلو شش هزار و ۲۵۰ تومان فروخته شد.

۱۳-برنج ایرانی درجه یک نیز در سال ۸۴ کیلویی هزار و ۴۰۰ تومان بود که در سال ۹۲ به هفت هزار و ۲۰۰ تومان رسید که نشان از افزایش قیمت ۴۱۳ درصدی است.

۱۴-نان بربری با افزایش قیمت ۶۶۷ درصدی از سال ۸۴ به قیمت ۷۵ تومان به قیمت ۵۰۰ تومان در سال ۹۲ رسید.

۱۵-نان لواش نیز با افزایش قیمت ۹۶۷ درصدی از سال ۸۴ به قیمت ۱۵ تومان به ۱۶۰ تومان در سال ۹۲ رسید.

۱۶-چای خارجی در سال ۸۴ که کیلویی شش هزار و ۲۰۰ تومان بود، در سال ۹۲ و با افزایش قیمت ۳۸۵درصدی به کیلویی ۳۰ هزار و صد تومان رسید.

۱۷-روغن مایع در سال ۸۴ لیتری ۸۵۰ تومان فروخته می شد که در سال ۹۲ و با افزایش قیمت ۴۴۰درصدی به قیمت چهار هزار و ۶۰۰ تومان رسید.

۱۸-پنیر که رشد نزدیک به دو هزار و ۵۰۰درصدی را داشته، از قیمت ۶۰۰تومان در سال ۸۴ به ۱۵هزار و ۵۶۰ تومان در سال ۹۲ رسید.

۱۹-تخم مرغ در سال ۸۴ کیلویی ۸۹۰ تومان بود که در سال ۹۲ به سه هزار و ۹۳۰ تومان رسید،‌یعنی رشدی در حدود ۳۴۰ درصد.

۲۰-گوجه فرنگی درسال ۸۴ که کیلویی ۲۴۰ تومان بود نیز در سال ۹۲ نزدیک به ۷۴۰ درصد رشد داشت و به قیمت کیلویی دوهزار و ۳۵۰ تومان رسید.

۲۱-قندوشکر در سال ۸۴ کیلویی ۵۶۰ تومان بود که در سال ۹۲ و با افزایش قیمت ۲۸۳ درصدی به قمیت  دو هزار و ۳۵۰ تومان رسید.

۲۲-ماست و شیر نیز هر کدام به ترتیب در سال ۸۴ کیلویی ۵۸۰ و ۶۰۰ تومان بود که با افزایش قیمت ۲۸۳درصد و ۲۵۲ درصد به قیمت کیلویی دوهزارو ۲۵۰تومان و دو هزار و ۱۵۰تومان در سال ۹۲ رسید.

۲۳-سیمان نیز درسال ۸۴ پاکتی سه هزارو ۵۰۰ تومان خرید و فروش می شد که در سال ۹۲ و با افزایش قیمت ۳۲۹درصدی به قمیت هر پاکت ۱۵ هزار تومان رسید.

دیدگاه بگذارید

1 دیدگاه روشن "افزایش قیمت طی هشت سال ریاست جمهوری احمدی نژاد چقدر بود"

avatar
  Subscribe  
جدیدترین قدیمی ترین دارای بیشترین تعداد رای
خبرنامه
trackback

[…] افزایش قیمت طی هشت سال ریاست جمهوری احمدی نژاد چقدر بود […]