انتشار تصاویر رمزگشایی شده از پهپاد آمریکایی آر-کیو-۱۷۰

برنامه تلویزیونی ثریا این هفته با حضور کارشناسان مختلف پیرامون دستاوردهای جمهوری اسلامی ایران در حوزه پرنده‌های هدایت‌پذیر از دور(پهپاد) پخش شد.

به گزارش خبرگزاری فارس پخش مستند «شکار طبس» با موضوع نحوه شکار و رمزگشایی پهپاد جاسوسی آر-کیو-۱۷۰ از بخش های مهم برنامه ثریا بود که طی آن علاوه بر ناگفته هایی از نحوه به دام انداختن این پرنده پیشرفته جاسوسی، برای اولین بار تصاویر رمزگشایی شده از حافظه آر-کیو-۱۷۰ به نمایش در آمد که این تصاویر در پایگاه آمریکایی‌ها در قندهار ضبط شده بود. در این برنامه همچنین برای اولین بار تصاویر خط تولید پهپاد اسکن ایگل که توسط متخصصان کشورمان راه‌اندازی شده بود، منتشر شد.
میهمان اصلی این برنامه محمد اسلامی معاون تحقیقات و امور صنعتی وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح بود که با اشاره به، به دام‌انداختن پهپاد پیشرفته آمریکایی آر-کیو-۱۷۰ توسط نیروهای مسلح در سال گذشته گفت: این هواپیما حاوی آخرین تکنولوژی آمریکایی‌ها در این حوزه است و چون بهترین محیط عملیاتی برای آمریکایی‌ها منطقه ماست، آنها سعی می‌کنند در این منطقه از بهترین تجهیزات خود استفاده کنند.
سردار امیرعلی حاجی‌زاده، فرمانده نیروی هوافضای سپاه هم در این برنامه با اشاره به رمزگشایی اطلاعات هواپیمای جاسوسی آر-کیو-۱۷۰ گفت: پس از رمزگشایی حافظه‌های این هواپیما متوجه شدیم این هواپیما در کشورهای اطراف ایران پروازهای زیاد داشته و خیلی از درگیری‌های پاکستان را هدایت کرده است.
حاجی‌زاده ادامه داد:‌هر روز که جلوتر می‌رفتیم متوجه می‌شدیم آمریکایی‌ها چه چیز بزرگی را از دست داده‌اند. فناوری‌های موجود در این هواپیماها خیلی به هواپیماهای پیشرفته شباهت دارد. در این برنامه تلویزیونی همچنین تصاویر هوایی ناوهای هواپیمابر آمریکایی در منطقه که توسط پهپادهای شناسایی سپاه فیلمبرداری شده است به نمایش در آمد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.