انتقاد شدید سایت توکلی از تلاش دوباره برای پلیسی کردن بازار ارز Reviewed by Momizat on . سایت الف، وابسته به احمد توکلی در یادداشتی زیر عنوان «وضع امروز بازار مسکن و خودرو، نتیجه حضور ۲ماه پيش پلیس در بازار طلا و ارز است» نوشت: اخیرا در اقتصاد ایران سایت الف، وابسته به احمد توکلی در یادداشتی زیر عنوان «وضع امروز بازار مسکن و خودرو، نتیجه حضور ۲ماه پيش پلیس در بازار طلا و ارز است» نوشت: اخیرا در اقتصاد ایران Rating:
شما اینجا هستید:خانه » اقتصادی » ارز طلا و سکه » انتقاد شدید سایت توکلی از تلاش دوباره برای پلیسی کردن بازار ارز

انتقاد شدید سایت توکلی از تلاش دوباره برای پلیسی کردن بازار ارز

سایت الف، وابسته به احمد توکلی در یادداشتی زیر عنوان «وضع امروز بازار مسکن و خودرو، نتیجه حضور ۲ماه پیش پلیس در بازار طلا و ارز است» نوشت: اخیرا در اقتصاد ایران تصمیم‌هایی گرفته می‌شود که برای کارشناسان، حیرت؛ برای شهروندان و فعالان اقتصادی دردسر و برای اقتصاد کشور مصیبت به همراه دارد.

یادداشت نویس الف افزود: تردیدی وجود ندارد آنچه امروز به‌صورت جهش‌های کم سابقه در بازار خودرو و مسکن اتفاق می‌افتد، نتیجه مستقیم پلیسی کردن بازار طلا و ارز در آذر ماه ۹۱ است. در شرایطی که مردم و محافل اقتصادی کشور، حیران از سیاستگذاری‌های اشتباه ماه‌های اخیر هستند، مجلس نیز اخیرا وارد گود شد و روز سه‌شنبه ۱۷ بهمن، یک فوریت طرحی را تصویب کرد که به موجب آن، عملیات مهار نرخ ارز به دست نیروهای نظامی و اطلاعاتی سپرده می‌شود. مثل روز روشن است تصویب و اجرای این طرح، بازار ارز را هیجانی‌تر و متلاطم‌تر خواهد کرد.
به نوشته سایت توکلی، «منطق عرضه و تقاضا و سازوکار بازار می‌گوید، بدترین تصمیم برای مهار نرخ طلا و ارز، امنیتی کردن بازار است و بهترین تصمیم هم در شرایط فعلی اقتصاد ایران عبارتند از: اولا باثبات و قابل پیش‌بینی کردن رفتار و گفتار و تصمیم‌های مسوولان اقتصادی و ثانیا اعتماد به فعالان اقتصادی، استماع مطالبات آنها و تلاش موثر برای بهبود محیط کسب‌وکار.»


کلمات کلیدی:

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه میگذارد

خبرنامه
avatar
wpDiscuz
بازگشت به بالا