ایرانسل دولتی است

طبق پروانه فعالیت اپراتور دوم، باید بعد از دو سال سهام این شرکت به بخش خصوصی واگذار می شد و از زمان دریافت پروانه اپراتور ایرانی خارجی ام تی ان ایرانسل حدود پنج سال می گذرد و نرفتن این شرکت به بورس نوعی تخلف است.
 
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس هشتم اعلام کرد: اگرچه پروژه اپراتور دوم تلفن همراه در کشور با هدف خصوصی‌سازی به بهره‌برداری رسیده، ولی اپراتور ایرانی–خارجی ام‌تی‌ان ایرانسل یک شرکت دولتی است.

دانش روز – خسرو یعقوبی: نادر قاضی پور در گفت‌وگو با موبنا با بیان اینکه در حال ۵۱ درصد از سهام اپراتور دوم در اختیار سهامداران ایرانی از جمله بنیاد مستضعفان و صاایران قرار دارد و ۴۹ درصد سهام این اپراتور در اختیار طرف خارجی(ام تی ان آفریقای جنوبی) قرار دارد، اظهار داشت: بنیاد مستضفعان یک نهاد دولتی محسوب می شود و این امر دلیلی بر دولتی بودن اپراتور دوم است.

وی خاطر نشان کرد: باید بررسی شود که مدیر عامل اپراتور ایرانی خارجی ام تی ان ایرانسل توسط چه کسی تایین شده است.

قاضی پور اعلام کرد : چنانچه تحقیق و تفحص از اپراتور ایرانی خارجی ام تی ان ایرانسل در صحن علنی مجلس رای بیاورد، دولتی بودن این اپراتور نیز مورد بررسی قرار می‌گیرد.

از آنجایی که پروژه اپراتور دوم با هدف خصوصی سازی در حوزه تلفن همراه شکل گرفت، مقرر شد که ۵۱ درصد سهام این اپراتور به تنهایی در اختیار شرکای داخلی – بنیاد مستضعفان و صاایران – قرار نگیرد و به همین دلیل دارندگان این پروانه متعهد شدند که ۲۱درصد سهام خود را بعد از دو سال در بورس عرضه کنند تا خصوصی سازی با معنای دقیق آن در این بخش اجرایی شود.
پیش از این نیز وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات دولت هشتم که در زمان وی قرارداد اپراتوردوم منعقد شد به موبنا گفته بود که طبق پروانه فعالیت اپراتور دوم، باید بعد از دو سال سهام این شرکت به بخش خصوصی واگذار می شد و از زمان دریافت پروانه اپراتور ایرانی خارجی ام تی ان ایرانسل حدود پنج سال می گذرد و نرفتن این شرکت به بورس نوعی تخلف است.

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه میگذارد

avatar
  Subscribe  
خبرنامه