سودآورترین صندوق سرمایه گذاری

بازارهای سود آور در یک سال گذشته

عالم اقتصاد – بررسی روند یکساله بازارهای فعال اقتصادی نشان می‌دهد که بورس تهران در کنار افت بازار طلا و ارز توانسته است بازدهی مثبتی را کسب کرده و همواره به عنوان یکی از گزینه‌های سرمایه گذاری در بلند مدت مطرح شود.

خبرگزاری ایسنا: در حالی که بورس تهران روند نزولی خود را از دی ماه سال گذشته آغاز کرده و از ابتدای سال تاکنون عملکرد ضعیفی نسبت به سایر بازارها از خود به نمایش گذاشته است، اما بررسی روند یکساله این بازار نشان می‌دهد که شاخص کل بورس با 17 درصد بازدهی در این مدت بهترین عملکرد را در مقابل بازارهای رقیب از خود نشان داده است.

به طوری که بررسی وضعیت بازارهای رقیب همچون دلار و سکه نشان می‌دهد که طی این مدت دلار 0.6 درصد و سکه افت 12.6 درصدی را تجربه کردند و بازار خودرو و مسکن نیز در رکود به سر بردند اما در همین مدت از میان 38 صنعت حاضر در بورس، 24 صنعت بورسی بازدهی بالاتر از شاخص بورس به دست آوردند و تنها 14 صنعت بازدهی کمتری از شاخص کسب کردند.

این عملکرد نشان می‌دهد که بورس تهران در مقیاس سالانه همچنان بهترین عملکرد را در میان بازارهایی همچون طلا و ارز داشته و همواره به عنوان یکی از گزینه‌های سرمایه‌گذاری در بلند مدت مناسب است.

بازارهای سود آور در یک سال گذشته

به این ترتیب از میان 38 صنعت حاضر در بورس، صنعت استخراج معادن در یکسال اخیر بازدهی 180 درصدی را کسب کرده و در صدر جدول ایستاده است؛ انتشار چاپ و منسوجات با 99 درصد، دباغی با 90 درصد، رایانه با 77 درصد، محصولات دارویی با 62 درصد، ابزار پزشکی با 56 درصد، محصولات چوبی با 55 درصد، محصولات کاغذی با 52 درصد و ارتباطات رادیویی با 49 درصد جزو 10 صنعت برتر بازار در یکسال گذشته محسوب می شوند.

از سوی دیگر صنعت حمل و نقل با 30 درصد، قند وشکر با 24 درصد، ساخت محصولات شیمیایی با 11 درصد از صنایع زیان ده بورس در یکسال اخیر بوده و این صنایع با کسب بیشترین بازدهی منفی در قعر جدول این گروه ایستاده است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *