بانک مرکزی مدیران یک بانک دیگر را برکنار کرد

دو عزل، یک انتصاب

به گزارش دانش روز به نقل از دنیای اقتصاد تغییر مدیران بانک‌ها هنوز ادامه ادامه دارد. در تازه‌ترین اقدام بانک مرکزی دستور تغییر مدیرعامل و ریاست هیات مدیره بانک گردشگری را صادر کرد.بانک مرکزی به بانک گردشگری اعلام کرده است تا هر چه سریعتر نسبت به معرفی مدیرعامل و رییس هیات مدیره به این بانک جهت احراز صلاحیت آنان اقدام کند.

به این ترتیب منوچهر زمانی مدیرعامل بانک گردشگری و مهدی جهانگیری کوهشاهی رییس هیات مدیره بانک گردشگری ازسمت‌های خود کنار رفتند.پس از تغییر در بانک‌های ملی، صادرات و سامان بانک گردشگری چهارمین بانکی است که دچار تغییر مدیریتی می‌شود. منابع خبری اعلام کردند: دلیل تغییر در بانک گردشگری بر خلاف دیگر بانک‌ها که به پرونده سه هزار میلیارد تومانی باز می‌گشت به موضوع احراز صلاحیت مدیران بازمی‌گردد. بانک مرکزی نیز ساعتی پس‌از انتشار خبر تغییر اعلام کرد: این تغییر در جهت رعایت دستورالعمل‌های بانک مرکزی است. بر اساس برنامه پنجم دو سوم اعضای هیات مدیره بانک‌ها باید دارای سابقه بانکی باشند و داشتن سابقه بانکی برای ریاست هیات مدیره و مدیر عامل ضروری است.گفته می‌شود به زودی بر اساس این ماده از برنامه پنجم مدیران بانکی دیگری نیز تغییر خواهندکرد.
پیشرو مدیر عامل بانک صادرات شد
درکنار خبر عزل مدیران روز گذشته یک خبر انتصاب نیز منتشر شد. پس از برکناری جهرمی از مدیریت بانک صادرات هیات مدیره این بانک تصمیم گرفت محمد رضا پیشرو را به‌عنوان مدیرعامل جدید انتخاب کنند. محمدرضا پیشرو، مدیر عامل بانک صنعت و معدن است.همزمان با رفتن پیشرو به بانک صادرات احتمال حضور معاون اقتصادی بانک مرکزی در مدیریت بانک ملی قوت گرفته است. به گزارش فارس خبرهای رسیده از بانک مرکزی و وزارت اقتصاد حکایت از آن دارد که گزینه اصلی برای مدیریت عاملی بانک ملی، حسین قضاوی معاون اقتصادی بانک مرکزی است.

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه میگذارد

avatar
  Subscribe  
خبرنامه