برگزاری مانور نظامی آمریکا و ۲۴ کشور دیگر در خلیج‌فارس

روزنامه آمریکایی نیویورک تایمز از برگزاری بزرگترین مانور نظامی در خلیج فارس و استقرار سیستم دفاع موشکی آمریکا در قطر خبر داد.
به گزارش ایسنا، روزنامه نیویورک تایمز در مقاله‌ای نوشت که بزرگترین مانور تاریخی خاورمیانه اواخر ماه جاری میلادی با حضور ۲۵ کشور جهان از جمله آمریکا در خلیج فارس برگزار می‌شود.

به ادعای این روزنامه، مانور مذکور بر مین‌روبی خلیج فارس تمرکز دارد و پیامی قوی به ایران است مبنی بر اینکه ائتلاف بین‌المللی بوجود آمده در جهان به هیچ وجه اجازه نخواهد داد تا تنگه هرمز بسته شود.
این روزنامه همچنین فاش کرد: واشنگتن اقدامات خود را برای ایجاد سامانه راداری دفاع موشکی در قطر افزایش داده و قرار است این سامانه در ماه‌های آینده به طور رسمی فعالیت‌های خود را در این کشور حوزه خلیج (فارس) آغاز کند.
این سامانه دفاعی به همراه دو سامانه دفاع موشکی دیگر که در ترکیه و سرزمین‌های اشغالی نصب شده‌اند هر نوع فعالیت موشکی در منطقه را به طور دقیق پوشش خواهند داد. به نوشته نیویورک تایمز، سامانه دفاع موشکی جدید آمریکا در قطر هر نوع فعالیت موشکی ایران اعم از هسته‌ای و غیرهسته‌ای را زیر ذره‌بین قرار خواهد داد.
در بعد سیاسی نیز نیویورک تایمز ادعا کرد که باراک اوباما رییس‌جمهور آمریکا، قصد دارد سخنانی بسیار مهم خطاب به مسوولان ایرانی ایراد و در آن خط قرمزها را مشخص کند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *