تحلیل قیمت سکه در ۳۶ روز اخیر و کاهش ۲۶ درصدی قیمت سکه در عرض ۴ ماه

رئیس اتحادیه کشوری طلا و جواهر با تحلیل قیمت سکه و اعلام آخرین آمارها از وضعیت بازار سکه و طلا، از کاهش ۲۹۵ هزار تومانی قیمت سکه در ۳۶ روز گذشته خبرداد و با بیان اینکه در ۴ ماه اخیر قیمت سکه ۲۶ درصد کاهش یافته است، گفت: در حال حاضر قیمت سکه به پائین ترین حد خود در ۱۰ ماه گذشته رسیده است.

تحلیل قیمت سکه در ۳۶ روز اخیر

دنیای اقتصاد - تحلیل قیمت سکه در 36 روز اخیر و کاهش 26 درصدی قیمت سکه در عرض 4 ماه , تحلیل قیمت سکه, تحلیل قیمت, تحلیل قیمت سکه در سال 92, تحلیل سکه در سال 92, تحلیل قیمت سکه در سال, تحلیل قیمت سکه سال 92, تحلیل قیمت سکه سال, تحلیل سکه سال 92, تحلیل قیمت سکه بعد از انتخابات, تحلیل سکه بعد از انتخابات, احتمال کاهش قیمت طلا, قیمت سکه, کاهش قیمت طلا, رئیس اتحادیه کشوری طلا و جواهر, قیمت ارز, آخرین قیمت ارز, مرکز آمار ایران, آخرین قیمت, قیمت جهانی, قیمت جهانی طلا, قیمت یورو در بازار آزاد, قیمت اونس جهانی طلا مثقال طلا در بازار تهران هر گرم طلای 18 عیار هر گرم طلای 24 عیار, سکه تمام طرح جدید سکه تمام طرح قدیم نیم سکه ربع سکه سکه گرمی هرگرم طلای 18 عیار هر گرم طلای 24 عیار قیمت اونس جهانی طلا مثقال طلا در بازار تهران, حباب قیمتی, حباب قیمت سکه, سقوط قیمت طلا, پیش بینی قیمت, تحلیل جدید از بازار و آینده قیمت دلار, آینده قیمت دلار, حباب قیمت محمد کشتی آرای در گفتگو با مهر با اعلام دلایل کاهش قیمت سکه و طلا در بازار گفت: یکی از عوامل مهم تاثیر گذار بر قیمت سکه و طلا در بازار داخلی، قیمت ارز است که طی دو روز گذشته با کاهش مواجه شده است، بنابراین تاثیر خود را بر کاهش قیمت سکه و طلا گذاشته است.

ارزش پول ملی بالا رفت

رئیس اتحادیه کشوری طلا و جواهر با اشاره به اینکه در حال حاضر عرضه بیش از تقاضا است، افزود: تعداد فروشندگان در بازار بیش از خریداران است و در عین حال نقدینگی در بازار کم است، همین عوامل باعث تقویت ارزش پول ملی شده که در نهایت منجر به کاهش قیمت ارز و کاهش تقاضا برای خرید سکه و طلا شده است.

 

کاهش ۲۶ درصدی قیمت سکه در ۴ ماه

وی با بیان اینکه طی ۳۶ روز گذشته کاهش پی در پی قیمت سکه و طلا انگیزه سرمایه گذاری در آنها را از بین برده است، تصریح کرد: مردم زمانی پول خود را برای حفظ ارزش به سکه، طلا و ارز تبدیل می کردند، اما هم اکنون با توجه به اینکه ارزش پول ملی بالا رفته است، کاهش سرمایه گذاری در این بخش ها را شاهد هستیم.

کشتی آرای با اعلام اینکه افزایش ارزش پول ملی باعث شده است که مردم انگیزه سرمایه گذاری در سکه و طلا را نداشته باشند و پول خود را وارد این بازارها نمی کنند، افزود: همین عوامل هم باعث کاهش قیمت سکه و طلا می شود.

وی در پاسخ به این سئوال که آیا نزدیک شدن به زمان تغییر دولت، تاثیری بر کاهش قیمت ها داشته است یا خیر؟ عنوان کرد: نحوه برگزاری انتخابات به گونه ای بود که منجر به افزایش و بالا رفتن اقتدار سیاسی کشور شد و همین امر باعث افزایش ارزش پول ملی نیز شده است.

جدیدترین آمارها از قیمت سکه و طلا

رئیس اتحادیه کشوری طلا و جواهر گفت: جدیدترین و آخرین آمارها و بررسی ها نشان می دهد که طی ۳۶ روز گذشته قیمت سکه به طور متوسط ۲۹۵ هزار تومان کاهش یافته است، همچنین قیمت هر گرم طلای ۱۸ عیار در این مدت با کاهش ۲۴ هزار و ۵۰۰ تومانی مواجه شد.

وی افزود: در حال حاضر کاهش قیمت سکه به پائین ترین حد خود طی ۱۰ ماه گذشته رسیده است. بر اساس آمارها قیمت سکه در ابتدای سال جاری یک میلیون و ۳۹۰ هزار تومان بود که در مقایسه با قیمت فعلی ۲۶ درصد کاهش یافته است، یعنی قیمت سکه طی ۴ ماه از ابتدای سال جاری تاکنون ۲۶ درصد کاهش یافت، این در حالی است که قیمت جهانی طلا در این مدت ۱۹ درصد کاهش داشته است.

کشتی آرای گفت: براین اساس تفاوت ۲۶ درصدی قیمت سکه و ۱۹ درصدی قیمت طلای جهانی، باعث قیمت ارز شده و همین امر منجر به این شده است که دیگری کسی بر روی سکه و ارز سرماه گذاری نکند.

وی گفت: قصد مردم از خرید سکه و طلا و ارز کسب سود است، اما حال مشاهده می کنند که با خرید آنها زیان می بینند، بنابراین دیگر سکه و طلا را نزد خود نگه نمی دارند.

وی با تاکید بر اینکه نمی توان وضعیت آینده بازار سکه و طلا را پیش بینی کرد، گفت: حتی چند روز پیش پیش بینی نمی شد که قیمت سکه تا این حد کاهش یابد و به حدود یک میلیون تومان برسد، به هر حال مسائل سیاسی و اقتصادی که همگی بر قیمتها تاثیر دارد، قابل پیش بینی نیست.

رئیس اتحادیه کشوری طلا و جواهر در مورد تاثیر ماه مبارک رمضان در کاهش قیمتها عنوان کرد: از سویی کاهش قیمت ارز یا قیمت جهانی طلا که بر کاهش قیمت سکه تاثیر دارد، ارتباطی به ماه مبارک رمضان ندارند و از سوی دیگر نمی توان ماه رمضان و رکورد خرید و فروش در این ماه را بر کاهش قیمتها بی تاثیر دانست.

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه میگذارد

avatar
  Subscribe  
خبرنامه