تذکر و توصیه رئیس جمهور به نیروهای مسلح پس از حادثه ملارد

رییس جمهور شهادت جمعی از فرزندان ملت ایران در حادثه انفجار انبار مهمات را تسلیت گفت و با تاکید بر اینکه نیروی انسانی مومن ، متعهد، عالم وکارآمد بزرگترین سرمایه یک ملت هستند، وزیر دفاع و پشتیبانی را به توجه جدی به رعایت کامل استانداردهای ایمنی در مجموعه نیروهای مسلح برای حفاظت از جان سرمایه های ملت توصیه کرد.
به گزارش جهان دکتر محمود احمدی نژاد عصر امروز (یک شنبه) در جلسه هیات دولت با اظهار تاثر از وقوع حادثه انفجار انبار مهمات، اظهار داشت: در این حادثه جمعی از فرزندان عزیز ملت ایران از جمله سردار تهرانی مقدم که از رزمندگان و انقلابیون اصیل بود و خدمات فراوانی به انقلاب داشت به درجه رفیع شهادت نایل آمدند، اینان کسانی هستند که در یک مقطع تاریخی و در شرایط خاص دفاع مقدس و حواث گوناگون سیقل خورده و دارای روح بزرگ و تجربیات ارزشمند و توانمندیهای بی نظیر هستند که جایگزینی آنها به راحتی جبران شدنی نیست.
رییس جمهور با تاکید بر ضرورت رعایت نکات ایمنی در مجموعه نیروهای مسلح گفت: نیروهای انسانی مومن ،متعهد، عالم و کارآمدی که در نیروهای مسلح کشورمان وجود دارند سرمایه های بزرگ ملت هستند و باید مراقب بود که به واسطه بی احتیاطی جان آنها به خطر نبیفتد، چرا که جبران آن تقریباً محال است.

عید غدیر بزرگترین عید عالم هستی است
رییس جمهور در بخش دیگری از سخنان خود عید غدیر را از بزرگترین عید عالم هستی دانست و گفت: اگر اعیاد قربان و فطر هم اجر و قربی دارند، به خاطر وجود عید غدیر است. عید غدیر، عید کل جامعه بشری و عید انسان است، چرا که اگر عید غدیر نبود، فلسفه خلقت انسان زیر سوال می رفت و تمام زحمات انبیاء و اولیا هدر می رفت.
رییس جمهور با بیان اینکه همه پیامبران آمده اند که انسان را به سعادت برسانند و هدف آنها این است که دست انسان را گرفته و او را وارد صراط مستقیم و جاده نورانی هدایت کنند، گفت: سعادت و کمال انسانی زمانی محقق می شود که ارزش های الهی، عدالت، پاکی و توحید حاکم شود و روشن است که عدالت کامل به دست عادل کامل و توحید ناب و مطلق به دست موحد ناب و مطلق محقق می شود.
دکتر احمدی نژاد گفت: رسالت پیامبر گرامی اسلام(ص)خلاصه رسالت همه انبیاء الهی و نقطه اوج آن است چون پیامبر اسلام در بالاترین نقطه کمال الهی قرار دارد.
رییس جمهور گفت: عید غدیر، عید محصول گرفتن از مجاهدت همه پیامبران الهی است و تحقق کامل تمام دین، یگانه پرستی، حقییت و عدالت در گرو غدیر است که اگر نباشد همه آنها هیچ می شود.
دکتر احمدی نژاد غدیر را حرکت جاری در تمام هستی دانست و اظهار داشت: غدیر به یک روز، یک نقطه، یک موضع و یک مورد محدود نیست، همه پیامبران به غدیر بشارت داده اند چرا که اگر غدیر نباشد زحمات آنها نیز بی حاصل است.
رییس جمهور اضافه کرد: در روایات آمده است که غدیر نام چشمه ای در بهشت است به همین دلیل در حیات، حقیقت و هستی جاری می باشد و اگر غدیر نبود هیچ اثری از ارزش های الهی وجود نداشت.
دکتر احمدی نژاد خاطر نشان کرد: از آنجایی که انگیزه حرکت رسیدن به قله کمال است، ماندگاری ارزشها نیز در گرو استقرار آن قله است و روشن است که اعتقاد به غدیر به معنای اعتقاد به اصل امامت و حاکمیت امام عصر(عج) است.
رییس جمهور با تاکید بر اینکه غدیر متعلق به همه عالم هستی است، گفت: غدیر نه تنها عید شیعیان و مسلمانان بلکه عید همه بشریت و عالم هستی است زیرا عید عشق ورزیدن، ایمان آوردن و تبعیت از حبل الله و واسطه فیض الهی است.
دکتر احمدی نژاد خاطر نشان کرد: در طول تاریخ شیاطین با هیچ حقیقتی جز غدیر مقابله نکرده اند چرا که همه حقایق و ارزشهای الهی در گرو استقرار این حقیقت محقق شود.
دکتر احمدی نژاد اضافه کرد: حقیقت وجود امام هستی فراتر از گرایشات صنفی، طایفه ای، قشری و حزبی است و اگر به درستی عرضه شود بدون تردید مورد استقبال گسترده ملت ها قرار خواهد گرفت.
رییس جمهور گفت: غدیر پاسخی الهی به همه آرزوها و آمال بشری است و تنها راه رسیدن به کمال و حیات طیبه الهی می باشد.

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه میگذارد

avatar
  Subscribe  
خبرنامه