ترسناک‌ترین لحظه‌ تاریخ سینما معرفی شد

ترسناک‌ترین لحظه‌ تاریخ سینما معرفی شدترسناک‌ترین سکانس فیلم در تاریخ سینما لحظه‌ای از فیلم “روانی” ساخته معروف آلفرد هیچکاک است.

به گزارش دانش روز به نقل از ایسنا، نشریه سینمایی “توتال فیلم” در گزارشی به مناسبت روز ملی هالووین در آمریکا، نگاهی به ترسناک‌ترین لحظه‌هایی که در تاریخ سینمای جهان موجب رعب و وحشت مخاطبان شده است را معرفی کرد.

براین اساس، سکانس مربوط به حمام گرفتن “ماریو کرین” (با بازی جانت لی) در هتل “باتز” در فیلم “روانی” ترسناک‌ترین سکانس فیلم در تاریخ سینما است.

“روانی” که بهترین فیلم دهه ۶۰ سینمای جهان محسوب می‌شود، یکی از ترسناک‌ترین فیلم‌های تاریخ سینما است.

این فیلم محصول سال ۱۹۶۰ نامزد چهار جایزه اسکار از جمله بهترین کارگردانی بود که در جوایز سینمایی “ادگار آلن پو” بهترین فیلم جنایی شناخته شد و در جوایز گلدن گلوب جایزه بهترین بازیگر زن را برای “جانت لی” به همراه آورد.

این فیلم در سال ۱۹۹۲ در فهرست میراث فرهنگی آمریکا و در گنجینه شاهکارهای سینمایی هالیوود قرار گرفت.

در رتبه دوم این فهرست، سکانس مربوط به فیلم “درخشش” استنلی کوبریک قرار دارد؛ لحظه‌ای که دنی تورانس (با بازی دنی لیود) در حال راندن سه‌چرخه‌اش در دالان مقابل هتل است و با خواهران دوقلوی شیطانی مواجه می‌شود.

کوبریک برای ساخت فیلم “درخشش” پنج سال علاقمندان سینما را به انتظار نشاند و در سال ۱۹۸۰ این فیلم را براساس رمانی از “استفن کینگ” ساخت که با نقش‌آفرینی “جک نیکلسون” همراه است.

فیلم “قتل‌عام زنجیره‌ای تگزاس” محصول ۱۹۷۴ به کارگردانی “توبی هوپر” در رتبه بعدی قرار دارد؛ لحظه‌ای که “کرک” به ‌دنبال یافتن کمک، وارد یک خانه متروکه می‌شود و از اتاق روبرویی صدای فریاد چند خوک را می‌شنود.

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه میگذارد

avatar
  Subscribe  
خبرنامه