تشدید کاهش قیمت دلار و سکه از فردا

پیش بینی می شود که با عمل کرد کاهشی قیمت ارز در مرکز مبادلات ارزی این روند افزایشی متوقف و قیمت دلار حدود ۱۵ تا ۲۰درصد کاهش یابد.

باشگاه خبرنگاران :به علت اشباع در معاملات ارز و سکه بازار ارز در روزهای آینده به ویژه در اسفند ماه روند نزولی را در پیش می‌گیرد.

کامران صداقت کارشناس مسائل اقتصادی گفت: برخلاف تصور عمومی که در ماههای اخیر به علت هجوم سرمایه ها به بازار ارز وسکه اتفاق افتاده به علت آنکه تقاضا برای خرید کالا بویژه کالاهای مورد نیاز از یکی دوماه قبل آغاز می شود، قیمت ارز به ویژه دلار ، روند کاهشی به خود می گیرد.

صداقت افزود: این موضوع به خاطر آنکه پاسخ مناسب ارزی در مرکز مبادلات ارزی به تقاضاهای ارزی انجام نمی شد باعث شده بود که نبض بازار ارز در ماههای اخیر در دست صرافان قرار بگیرد. پیش بینی می شود که با عمل کرد کاهشی قیمت ارز در مرکز مبادلات ارزی این روند افزایشی متوقف و قیمت دلار حدود ۱۵ تا ۲۰درصد کاهش یابد.

این کارشناس مسائل اقتصادی افزود: روند کاهشی بازار ارز به ویژه دلار در اسفند ماه سیر جهشی به خود گرفته ضمن آنکه در حال حاضر بازار ارز حدود ۷۰۰ تومان حباب دارد. این حباب در روزهای آینده به تدریج شکسته شده و قیمت دلار به رقم ۳۲۰۰ تا ۳۵۰۰تومان برمی گردد.

صداقت عنوان کرد: اگر مرکز مبادلات ارزی بتواند با کاهش روزانه ۲درصد از ارزهای رایج مورد نیاز ارزی متقاضیان را تأمین کند به طور حتم قیمت ارز علی الخصوص دلار روند کاهشی را در بازار آزاد ادامه خواهد داد.

وی افزود: قیمت سکه و طلا هم طی امروز ۱/۵درصد روند کاهشی داشته و این روند کاهشی در بازار ارز، سکه وطلا از دو روز گذشته به ویژه دیروز آغاز شده است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.