توییتر و فیس‌بوک ابزار جاسوسی سیا

سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا به جاسوسی از طریق شبکه‌هایی همچون “فیس بوک” و “توییتر” اعتراف کرد.

به گزارش دانش روز به نقل از  ایسنا،‌ سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) اعتراف کرد که برای اطلاع یافتن از فضای حاکم بر کشورها و مواضع مردم کشورهای مختلف از طریق شبکه‌های اجتماعی چون “فیس بوک” و “توییتر” اقدام به جاسوسی ‌کرده است.

به این ترتیب یک بخش ویژه در سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا به نام “مرکز منابع در دسترس”(OSC) به بررسی اطلاعاتی وبلاگ‌هایی پرداخته است که در شبکه‌های اجتماعی فوق آمده است.

به گزارش شبکه خبری CBS، کارمندان این مرکز روزانه اقدام به زیر نظر گرفتن و بررسی اطلاعات و اظهار نظرهایی پرداخته‌اند که در شبکه‌های اجتماعی به چشم خورده است.

کارمندان این سازمان، روزانه حدود ۵ میلیون خبر کوتاه را که به زبان‌های مختلف در توییتر آمده است، کنترل کرده تا از این طریق بتوانند اطلاعات ارزشمندی را از آن استخراج کنند.

تمرکز بیشتر این کارمندان با هدف استخراج اطلاعات ارزشمند در خصوص جو حاکم بر کشورها و همین طور اطلاعات مهم در خصوص فضای حاکم بر کشورهای عربی صورت گرفته است.

نتیجه این بررسی‌ها روزانه در اختیار کاخ سفید قرار می‌گرفته است.

به این ترتیب “مرکز منابع در دسترس” قبل از انقلاب مصر، وقوع این انقلاب را پیش‌بینی کرده و دولت آمریکا و مقامات اجرایی را در جریان این اخبار قرار داده است.

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه میگذارد

avatar
  Subscribe  
خبرنامه