تیبا ۲۰ میلیون شد، ۲۰۶ به ۵۰ میلیون رسید

دنیای اقتصاد – در حالی که به نظر می‌رسد دولت به زودی قیمت خودرو را آزاد خواهد کرد، از بازار خبر می‌رسد منحنی قیمت‌ها همچنان روندی صعودی دارد و دلالی بیش از پیش رونق گرفته است. به گفته فعالان بازار، در حال حاضر کمتر مشتری واقعی‌ای اقدام به خرید خودرو می‌کند و به جای آنها، این دلال‌ها هستند که جولان می‌دهند و با خرید و احتکار خودرو، قیمت‌ها را بالا می‌برند. کارشناسان معتقدند وضعیت آینده قیمت‌ها در بازار خودرو بستگی به سیاست فروش خودروسازان پس‌از شفاف شدن سیاست کلی دولت دارد.

تیبا ۲۰ میلیون شد، ۲۰۶ به ۵۰ میلیون رسید
دلال‌ها پشت فرمان بازار خودرو

گروه خودرو – در روزهایی که بازار خودرو به دست دلالان افتاده و کمتر مشتری واقعی جرات قدم گذاشتن به بازار را دارد، قیمت‌ها همچنان بالا می‌روند و حالا دیگر پراید خودرویی ۵/۱۷ میلیونی است و پژو ۲۰۶ نیز محصولی ۵۰ میلیونی.


آن طور که فعالان بازار می‌گویند، در حال حاضر خرید و فروش خودرو رونق واقعی ندارد و بیشتر آنهایی که خودرو در این روزها می‌خرند، دلال و واسطه اند نه مصرف‌کننده واقعی. از همین روست که قیمت‌ها نیز در دو هفته گذشته روندی به شدت صعودی گرفته‌اند و گویا به این زودی‌ها نیز متوقف شدنی نیستند. کارشناسان معتقدند با توجه به آنکه طی هفته‌های باقی‌مانده تا انتهای سال، مشتریان واقعی نیز روانه بازار خواهند شد تقاضای خرید خودرو رشد خواهد کرد و اگر عرضه خودروها مناسب نباشد، قیمت‌ها باز هم بالا خواهند رفت.
در حال حاضر تیراژ خودروهای تولید داخل کاهشی شدید را به خود می‌بیند و قیمت‌ها نیز رشد زیادی کرده‌اند و بازار شرایطی بسیار آشفته دارد. در این آشفته بازار اما دلال‌ها و واسطه گران سود می‌برند و مشتریان واقعی باید نظاره‌گر ماجرا باشند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.