جنگ علیه ایران و سوریه فقط به این دو کشور محدود نمی‌ماند

دبیر کل حزب‌الله لبنان با بیان اینکه محور مقاومت پس از انقلاب در تونس و مصر و لیبی در حال بزرگ‌تر شدن است، تاکید کرد که هر گونه اقدام نظامی علیه ایران و سوریه، فقط به این دو کشور محدود نمی‌ماند و کل منطقه را در بر خواهد گرفت.

سید حسن نصرالله شب گذشته خطاب به کشورهای غربی هشدار داد که هر جنگی علیه ایران و سوریه در این دو کشور محدود نمی‌ماند بلکه همه منطقه را در برخواهد گرفت.

دانش روز – خسرو یعقوبی : به گزارش خبرگزاری فارس، دبیر کل حزب‌الله لبنان با اشاره به انقلاب‌های مردمی در خاورمیانه و شمال آفریقا تصریح کرد که «محور مقاومت» پس از سقوط رژیم‌های تونس، لیبی و مصر «بزرگ‌تر و قدرتمندتر» می‌شود.

مقاومت آماده پاسخگویی به هر تجاوزی است

سیدحسن نصرالله که به‌مناسبت روز شهید سخنرانی می‌کرد و سخنانش به‌طور مستقیم از شبکه خبری المنار پخش شد، گفت: امیدواریم، روزی فرا برسد که دولت لبنان آن را رسماً “روز شهید” نامگذاری کند؛ تا در آن یاد و خاطره تمام شهدای وطن گرامی‌ داشته شود.

سید حسن نصرالله اظهار داشت: ما از تمام تلاش‌های گروه‌های مقاومت و مشارکت واقعی و حقیقی آنها در دفاع از لبنان تشکر و قدردانی می‌کنیم و در ابتدا به این مناسبت اشاره‌ای خواهیم داشت و سپس از اوضاع داخلی جاری در لبنان سخن خواهم گفت.

دبیرکل حزب الله با نقدیر از شهدای حزب الله افزود: همه ما به یاد می‌آوریم که در اولین روزهای رویارویی با اشغالگران و تجاوزگران صهیونیست جامعه بین‌المللی چگونه در کنار اسرائیل ایستاد و به یاد دارند که روحیه مبارزان فلسطینی چگونه بود، با این حال رزمندگان در برابر تمام این موانع ایستادگی کردند و کثرت و خیل انبوه حامیان دشمن و کسانی که بر شکست مقاومت شرط‌بندی کرده بودند، هیچ‌گاه آنها را به وحشت نینداخت.

سیدحسن نصرالله گفت: در جنگ ژوئیه نه سلاح و نه تاکتیک و نه اداره جنگ و نه تمام وسایل موجود، موجبات پیروزی لبنان در این جنگ نشدند، بلکه تنها عامل موفقیت همین مردانی بودند که نه فرار کردند و نه به بیم و هراس افتادند و همچنان استوار و پابرجا باقی ماندند، از خط‌مشی و راه و منش این شهداست که ما امروز و از زمان اشغال فلسطین توسط رژیم اشغالگر قدس راحت و آسوده در کشور خود به‌سر می‌بریم.

وی افزود: امروزه برای اولین بار است که لبنان و مشخصاً جنوب آن در امنیت، راحتی و آرامش کامل به زندگی خود ادامه می‌دهد.

دبیرکل حزب الله لبنان در ادامه به یکی از سخنرانی‌های امام موسی صدر درباره وضعیت و شرایط حاکم بر جنوب لبنان اشاره کرد و گفت: چند روز پیش یکی از سخنرانی‌های امام موسی صدر را می‌خواندم که در یک جلسه خصوصی و داخلی آن را برای جنبش امل ایراد کرده بود، وی در این سخنان خود از شرایط جنوب لبنان و دلایل ناامنی حاکم بر آن سؤال و تاکید می‌کردند که لبنان و جنوب آن ضعیف است و به همین دلیل است که دشمن هرچه بخواهد با ما انجام می‌دهد و با دلسوزی می‌گفت، بسیاری به آنچه در جنوب لبنان می‌گذرد توجهی ندارند، هنگامی که این مطالب را می‌خواندم به خود می‌گفتم، هنگام مراجعت امام، ایشان به فرزندان خود و مقاومتی که پایه‌گذار آن بود، افتخار خواهد کرد و با این‌که وی با کسی رودر رو نشد، به یکی از طرف‌های مهم معادلات منطقه‌ای تبدیل شد.

دبیرکل حزب الله لبنان احتمال تجاوز جدید رژیم صهیونیستی به لبنان را بعید ندانست و ادامه داد: با وجود تمام آنچه گفته شد، با این حال هیچ‌گاه احتمال تجاوز دیگر بار دشمن صهیونیستی به لبنان را صرف‌نظر از تغییر و تحولات جاری در منطقه رد نمی‌کنیم، به عبارت دیگر حتی اگر رژیم صهیونیستی جنگی در سطح منطقه تدارک نبیند با این حال احتمال حمله آن به لبنان همچنان مطرح است.

وی افزود: به همین دلیل لبنان همیشه آماده پاسخ‌گویی به هر حمله و تجاوز است و این به خاطر این است که لبنان کشور ضعیفی نیست، بلکه به همراه ملت، ارتش و مقاومتش کشور قدرتمندی است که می‌تواند از خود دفاع کند و پیروزی را رقم بزند و ورق را بر هر طرفی که علیه آن تجاوز کند برگرداند و تهدید را تبدیل به فرصتی حقیقی و واقعی برای خود کند.

سید حسن نصرالله در ادامه سخنان خود به قدرت ایمان در مبارزه با دشمن اشاره کرد و گفت: تا زمانی که این ایمان و این بینش و آگاهی برقرار باشد و این مثلث با قدرت بر لبنانی‌ها حاکم باشد، دشمن از دست زدن به هرگونه تجاوز و تعدی ناتوان است و اگر دست به این اقدام بزند، بی‌شک نهایت آن خواهد بود.

نصرالله با تاکید بر اینکه” نبود احتمال هرگونه حمله و تجاوز به لبنان به این معنا نیست که در خواب غفلت و بی‌خبری به‌سر ببریم” تصریح کرد، مقاومت از سال 1982 تاکنون روزی به خواب غفلت نرفته و تا فرا رسیدن روز آزادی لحظه‌ای به خواب نخواهد رفت و همواره بیدار و آماده است، چون می‌داند کشورش در کنار چه دشمنی قرار دارد، همان‌گونه مقاومت از 15 می 2006 تاکنون نیز لحظه‌ای به خواب غفلت نرفته است.

سید حسن نصرالله گفت که اسرائیل از سال 2006 تاکنون به‌طور مرتب آموزش می‌بیند و مانورهای مختلفی را انجام می دهد، حال ما چرا باید بخوابیم. من به کسانی که ناامید هستند و به کسانی که ناامید نشده اند، می گویم که هنگامی که از ما خواستید سلاح خود را کنار بگذاریم، به این معنی بود که از ما خواستید شکست و ذلت را قبول کنیم و از تجربیات خود استفاده نکنیم و از کرامت ملت خود در مقابل پلیدترین دشمنی که تاریخ به خود دیده است، دفاع نکنیم، اما ما امروز از شما می خواهیم که به مقاومت و ارتش و اراده ملت لبنان پایبند باشید که اینها عناصر اصلی قدرت واقعی لبنان است.

جنگ علیه ایران و سوریه کل منطقه را درگیر خواهد کرد

وی گفت: باید توجه کرد در تحولاتی که در منطقه ما رخ داد و تحلیلگران در فهم آن اختلاف نظر دارند این امر مطمئن وجود دارد که سقوط “بن علی” زیانی برای آمریکا و غرب است اما رژیمی که در آینده خواهد بود این سخن دیگری است و موضوع درخصوص لیبی و مصر نیز این چنین است؛ مطمئنا در مسیر تحولات منطقه محور مقاومت بزرگ‌تر می‌شود و این زمینه را فراهم می‌کند که هم‌پیمانان جدیدی پیدا کند.

ایران قدرتمند با ارتش و ملت خود از تهدیدات هراسی به دل ندارد

وی افزود: در چند روز گذشته شاهد بودیم که تهدیدات افزایش یافته و ناگهان احتمال اقدام دشمن اسرائیلی برای حمله به تاسیسات هسته‌ای ایران با قدرت مطرح شد و تهدیدات بالا گرفت؛ رهبران ایران به طور قاطع به آن پاسخ دادند و صریح‌ترین پاسخ نیز همان بود که دیروز آیت‌الله خامنه‌ای عنوان کرد و آنچه ایشان گفتند عین واقعیت بود؛ ایران قدرتمند با ارتش و ملت و وحدتی که دارد ممکن نیست که از تهدیدها و شاخ و نشان کشیدن‌ها بترسد.

نصرالله تصریح کرد: زمانی که ارتش‌های آمریکا آمد و منطقه را اشغال کرد در اطراف ایران بود امروز نیروهای آمریکا در تمامی کشورهای هم مرز ایران حضور دارند اما با این حال ایران تضعیف نشده است و به مذاکرات مستقیم با آمریکایی‌ها کشانده نشد، اگر کمی به عقب بازگردیم نباید فراموش کنیم که تا آخر سال آمریکا از عراق عقب‌نشینی می‌کند و طرح آمریکا شکست بزرگی متحمل شد.

وی اظهار داشت: در سال 2000 برخی‌ها می‌گفتند که مقاومت در لبنان پیروز نشد و اکنون هم برخی‌ها هستند که می‌گویند که این آمریکاست که تصمیم به خروج از عراق گرفت؛ فروپاشی شدید در اقتصاد آمریکا و تلفات انسانی آن بیانگر شکست در عراق است؛ باید اشاره کرد که آمریکا اکنون قادر نیست که با آتش نظامی عقب‌نشینی کند و باید زیر آتش رسانه‌ای تحت عنوان تهدید به جنگ در منطقه عقب‌نشینی کند تا خبر عقب‌نشینی آمریکا عادی به نظر برسد و افکار عمومی از آن غافل شود.

ایران و سوریه در برابر اشغالگری آمریکا ایستادند

دبیر کل حزب‌الله تاکید کرد: اما باید بر این عقب‌نشینی تمرکز کرد زیرا چندین نتیجه دارد، طبیعی است که دولت آمریکا در صدد مجازات کشورهای موثر در به شکست کشاندن طرح آمریکا برآید و این دو کشوری که در برابر اشغالگری آمریکا در عراق ایستاده و از پایداری ملت عراق حمایت کردند ایران و سوریه بودند، آمریکا می‌خواهد به آنها بگوید که خوشحال نباشید چماق علیه شما همچنان باقی مانده است، تصور نکنید که آمریکا از عراق خارج شد و به شکست خود اعتراف کرد.

آمریکا می خواهد ایران را به مذاکرات مستقیم بکشاند

وی افزود: مورد چهارم این است که آمریکا می‌خواهد ایران را به زانو درآورد و به مذاکرات مستقیم بکشاند امری که ایران آن را نمی‌پذیرد[بنابراین] بهترین راه به تسلیم درآوردن سوریه است تا آنچه را در گذشته قبول نمی‌کرد، بپذیرد و بنابراین دلایل و پیش‌بینی‌هایی که مربوط به وضعیت مالی اروپا و جهان است و از آنجا که ایران قدرتمند، یکپارچه و متحد است و رهبری بی‌نظیر در جهان دارد بر این اساس با قدرت دو چندان پاسخ خواهد داد.

جنگ علیه ایران و سوریه محدود به این دو کشور نمی شود

نصرالله تاکید کرد: امروز وزیر دفاع آمریکا را که ادعاهای واهی کرده باید خوب بداند که جنگ علیه ایران و سوریه هرگز در ایران و یا سوریه باقی نخواهد ماند بلکه این جنگ کل منطقه را درگیر خواهد کرد و این‌ها محاسبات واقعی است و واقعیت این است؛ ما در تمامی رخدادهای آینده همچنان با ایمان و با عزم و اراده باقی خواهیم ماند و ان شاءالله پیروز میدان خواهیم بود.

وی همچنین گفت: دل بستن به ضعیف بیهوده و زیانبار است و زمان ضعف و واپس‌گرایی این امت تمام شده است. امروز در روز شهید تاکید می‌کنیم که دوران شکست‌‌ها بسر آمده است و ما باید خون شهدا را حفظ کرده و این راه را تکمیل کنیم و ما در این مسیر با شما هستیم، امروز بیش از هر زمان دیگری اوضاع محلی، منطقه‌ای و بین‌‌المللی به نفع ملت‌های منطقه و محور مقاومت است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *