حاشیه های خواندنی درباره سریال ستایش

وقتی درام پرطرفدار ساخته می‌شود

بر اساس اعلام سازمان ثبت احوال بعد از زهرا و فاطمه، ستایش بیشترین نامی است که در این مدت برای نوزادان ثبت شده است

سریال ستایش از پربیننده‌ترین مجموعه‌های این سال‌های تلویزیون است. به گزارش شبکه ایران، در حالی که مجموعه تلویزیونی «ستایش» به قسمت‌های پایانی پخش خود نزدیک می‌شود، اما مراحل تولید این سریال ملودرام همچنان خبرساز است و آخرین خبر این‌که مریلا زارعی احتمالا در فاز دوم این سریال تلویزیونی نقش‌آفرینی می‌کند.
احتمال حضور مریلا زارعی و ماه‌چهره خلیلی در «ستایش»
روزنامه تماشا با اعلام این خبر نوشته است: با نرگس محمدی بازیگر نقش «ستایش» برای بازی در فصل دوم صحبت‌هایی شده است، ولی بازی کردن او منوط به این است که تست گریم نرگس محمدی جواب دهد. چون در ستایش ۲، ما ستایش را در بیست سال بعد خواهیم دید وهمین یک گریم متفاوت را می‌طلبد. شنیده شده که اگر تست گریم نرگس محمدی برای ستایش بیست سال پیر شده جواب ندهد عوامل فیلم برای این نقش سراغ بازیگرانی چون مریلا زارعی و ماه چهره خلیلی خواهند رفت.
شیلا خداداد و میترا حجار گزینه‌های نخست بازیگری
فاز اول سریال «ستایش» نیز برای انتخاب نقش نخست خود مسیری پرفراز و نشیب را طی کرد. سریال «ستایش» ابتدا قرار بود توسط ایرج قادری کارگردانی شود و پس از کناره‌گیری او، اصغر هاشمی چند هفته‌ای پشت دوربین این مجموعه قرار گرفت و با رفتن او، سعید سلطانی بیشتر بخش‌های آن را کارگردانی کرد. بر همین اساس، ابتدا حضور شیلا خداداد در نقش ستایش قطعی بود و او قرارداد نیز امضا کرد، اما این بازیگر با منتفی شدن حضور قادری، از خیر آن گذشت!
ایرج قادری به تازگی در گفت‌وگویی با بانی فیلم ضمن تایید این خبر در خصوص انتخاب بازیگران این سریال گفته است: بله، آقای ارجمند اولین انتخاب من بود، پس از آن آقای عزیزی، مهدی سلوکی …. و مهدی پاکدل. به طور کلی تمام نقش‌ها را انتخاب کرده بودم. البته برای نقش ستایش با خانم شیلا خداداد قرارداد بسته بودیم که بعد از خداحافظی من او هم انصراف داد.
دلایل جدایی ایرج قادری از «ستایش»
اما ایرج قادری در ادامه این گفت‌وگو با تاکید بر این نکته که از مخاطبان پروپا قرص «ستایش» است در پاسخ به علت کناره‌گیری از کارگردانی این سریال گفته است: راستش ۱۲ قسمت از فیلمنامه نوشته شده بود که من بیمار شدم. معاینات نشان می‌داد که ممکن است برای مدتی شاید نتوانم با همه وجود و قدرت کار کنم … من عادت دارم صبح قبل از همه همکارانم سر صحنه می‌روم و شب بعد از همه صحنه را ترک می‌کنم. کار نیم بند با مریضی و ناتوانی و این چیزها را دوست ندارم. از آن گذشته، به نظرم رسید حجم کار و مدت آن ممکن است با بیماری من سازگار نباشد. دلم نمی‌خواست آدمی مثل زرین‌کوب که این همه پای من ایستاده بود و با عشق و علاقه می‌‌خواست این کار را انجام دهد از جانب من صدمه بخورد. می‌ترسیدم در میانه کار نتوانم ادامه بدهم و این می‌توانست موجب خسارت‌های جبران‌ناپذیر در مورد سریال و همین طور این تهیه‌کننده جوان و علاقه‌مند و با انرژی باشد. بنابراین به‌‌رغم میل قلبی‌ام ترجیح دادم کنار بکشم.
نیما شاهرخ‌شاهی و حامد بهداد در نقش «طاهر»
جالب است بدانید پیش از مهدی پاکدل بازیگران دیگری کاندید بازی نقش طاهر بودند. نیما شاهرخ‌شاهی و حامد بهداد از جمله بازیگرانی بودند که به دفتر تولید پروژه آمدند و مذاکراتی هم انجام شد، ولی هیچ کدام به نتیجه نرسید. چندی پیش روزنامه بانی فیلم در گزارشی از گزینه‌های نخست بازیگری سریال‌های تلویزیونی نوشت: شاهرخ‌شاهی یکی- دو جلسه با سازندگان مذاکره کرد، ولی گویا چون برنامه دیگری داشت، تصمیم خود مبنی بر بازی نکردن در سریال‌ها را بهانه کرد و کنار رفت. حالا بماند که چندی بعد با سریال سطحی «موج و صخره» قرارداد بست و حاصل آن، تصاویر متحرک بی‌مزه‌ای بود که نوروز امسال در شبکه تهران دیدیم!
پس از شاهرخ‌شاهی، سازندگان با حامد بهداد نیز رایزنی‌هایی داشتند، اما او که دستمزد بالایی را طلب کرده بود نیز با عوامل تولید مجموعه به توافق نرسید. گرچه بعدها شنیده شد بهداد در جمعی خصوصی در این باره گفته بود اصلا قصد حضور در تلویزیون را نداشته و با طرح درخواست این میزان دستمزد، تنها می‌خواسته موضوع را از سر باز کند. نقش طاهر را مهدی پاکدل بازی کرد.
رکورد شکن در ثبت احوال
چندی پیش بود که از دست‌اندرکاران سریال ستایش تقدیر شد. در این مراسم مجری محترم اعلام کرد: به یمن این سریال اسم ستایش توانسته خودش را به مقام سوم اسم ثبت شده در ثبت و احوال برساند! یعنی بعد از زهرا و فاطمه.
مرداد ماه سال ۸۹ بود که رییس سازمان ثبت احوال کشور در خبری جالب از افزایش نام «ستایش» در بین نوزادان دختر ایرانی در سال گذشته به دلیل پخش یک سریال تلویزیونی خبر داد و گفت: رویدادهای مذهبی و اجتماعی در انتخاب اسامی نوزادان نقش مهمی دارند. از سویی دیگر خبرگزاری جمهوری اسلامی نیز به تازگی در گزارشی از استان کردستان خبر داده که در بخش دختران نام ستایش با فراوانی ۲۰۲ و دربخش پسران محمد با ۳۳۴ مورد بیشترین فراوانی در پنج ماهه نخست سال جاری در استان کردستان به خود اختصاص داده‌اند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *