خرید بدون دليل دلار جرم محسوب می‌شود

“ابوالفضل ابوترابی” در گفتگو با خبرنگار حقوقی قضایی باشگاه خبرنگاران، در رابطه با جزئیات طرح جدید مدیریت بازار ارز و خرید و نگهداری دلار، اظهار داشت: خرید و نگهداری دلار بدون دلیل و با هدف اخلال در بازار ارز جرم محسوب می‌شود.

عضو کمیسیون قضايي مجلس ادامه داد: یک طرح دو فوریتی به کمیسیون قضایی مجلس ارجاع شده مبنی بر اینکه افرادی که خارج از تعرفه بانک مرکزی اقدام به خرید و فروش غیر قانونی دلار می‌کنند که در جلسات بعدی کمیسیون در دستور کار قرار خواهد گرفت.

وی با بیان اینکه این طرح در راستا و مشمول قانون مبارزه با اخلالگران ارزی است، تصریح کرد: افرادی که اقدام به خرید و فروش ارز و دلار می‌کنند شناسایی و افراد خارج از این امر، با برخورد قضایی مواجه می‌شوند و حتی اصرار و اقدام به این امر حکم افساد فی‌الارض بودن را برای آنان صادر می‌کند.

ابوترابی در پاسخ به اینکه آیا امکان شناسایی این افراد وجود دارد، گفت: همانگونه برای مبارزه با مواد مخدر نیازمند قانون خاص بود و افراد در این زمینه شناسایی شدند در رابطه با اخلالگران ارزی نیز باید قانون خاصی تصویب شده تا این افراد شناسایی شوند.

اين عضو کمیسیون قضايي مجلس در پایان خاطر نشان کرد: قطعا مجلس از تبدیل این طرح به قانون و مبارزه با اخلالگران ارزی حمایت می‌کند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *