خودرویی که ۱۰ ماهه ۲۵۰درصد گران شد!

گروه اقتصادی: هم زمانی اعلام شیوه جدید قیمت‌گذاری خودرو و توقف عرضه خودرو توسط تولیدکنندگان، قیمت خودرو را در بازار به طرز باورنکردنی افزایش داده است.

در حالی افزایش رسمی قیمت خودروهای داخلی تا پایان این هفته، قطعی به نظر می‌رسد که بازار از هم‌اکنون سیر صعودی به خود گرفته و اخبار از رشد قیمت برخی خودروها حکایت دارد.

به گفته فعالان بازار، روند رو به رشد قیمت خودروهای داخلی که از چهارشنبه هفته گذشته و به دنبال اعلام خبر تغییر قیمت گذاری خودرو از ارز مرجع به ارز مبادله ای، شدت گرفت با آغاز هفته جاری و توقف عرضه توسط خودروسازان سیر نجومی به خود گرفت به طوری برخی از این افزایش قیمت ها غیرقابل باور می‌نماید.


به گفته فعالان بازار، افزایش قیمت در مورد خودروهایی که هنوز در خط تولید خودروسازان قرار دارند شاید منطقی باشد اما این گرانی درباره خودروهایی که تولید آنها برای همیشه متوقف شده و از خطوط تولید خودروسازان خداحافظی کرده اند، هیچ توجیهی ندارد.یکی از خودروهایی که در بازار حسابی گرد و خاک به راه انداخته و بی توجه در جاده افزایش قیمت ها می‌راند، ماکسیمای پارس خودرویی هاست. این خودرو که مدت هاست دیگر تولیدی ندارد همچنان در بازار محبوب است و همچنان این محبوبیت بر گرانی آن می‌افزاید. به گفته فعالان بازار، ماکسیما که تا یک هفته قبل با قیمتی حدود ۹۱ میلیون تومان معامله می‌شد طی چند روز اخیر قیمتش را به ۱۰۰ میلیون تومان رسانده است تا گرانی ۹ میلیون تومانی را در کارنامه خود به ثبت برساند. بررسی ها نشان می‌دهد که از ابتدای سال گذشته تاکنون قیمت ماکسیما در بازار دقیقا ۲۵۰درصد رشد داشته است به طوری که ماکسیمای ۴۰ میلیونی ابتدای سال ۹۰ حالا ۱۰۰ میلیون تومانی شده است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.