درآمد ۳۰ میلیارد دلاری عربستان از حج، سهم ایران ۵ میلیارد دلار Reviewed by Momizat on . براساس آمارهای بانک جهانی، عربستان سعودی سالیانه 30 میلیارد دلار از موسم حج درآمد کسب می‌کند. به گزارش دانش روز به نقل از مهر ، کشور عربستان سعودی با بیش از 21 براساس آمارهای بانک جهانی، عربستان سعودی سالیانه 30 میلیارد دلار از موسم حج درآمد کسب می‌کند. به گزارش دانش روز به نقل از مهر ، کشور عربستان سعودی با بیش از 21 Rating:
شما اینجا هستید:خانه » اقتصادی » درآمد ۳۰ میلیارد دلاری عربستان از حج، سهم ایران ۵ میلیارد دلار

درآمد ۳۰ میلیارد دلاری عربستان از حج، سهم ایران ۵ میلیارد دلار

براساس آمارهای بانک جهانی، عربستان سعودی سالیانه ۳۰ میلیارد دلار از موسم حج درآمد کسب می‌کند.
به گزارش دانش روز به نقل از مهر ، کشور عربستان سعودی با بیش از ۲۱ میلیون جمعیت که براساس برآورد صندوق بین المللی پول امسال بیش از ۳۲۰ میلیارد دلار درآمد نفتی خواهد شد، سالانه از برگزاری موسم حج بیش از ۳۰ میلیارد دلار درآمد کسب می‌کند.

عربستان که هم اکنون به طور متوسط روزانه ۹٫۵ میلیون بشکه نفت خام تولید و از این میزان حدود ۶٫۲ میلیون بشکه آن را صادر می‌کند، سالیانه پذیرانی ۲۲ میلیون زائر از کشورهای مختلف اسلامی است که از این تعداد، بیش از ۲ میلیون زائر مربوط به حج تمتع است.

برآوردها نشان می‌دهد که سالانه ایرانیان در موسم حج به طور متوسط بیش از ۵ میلیارد دلار در عربستان سعودی هزینه می‌کنند.

درسالجاری ۹۷ هزار زائر ایرانی به موسم حج تمتع می‌روند، ضمن اینکه تعداد عمره گزاران در سال ۹۰ به مرز ۸۰۰ هزار نفر رسیده است.


دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه میگذارد

خبرنامه
avatar
wpDiscuz
بازگشت به بالا