درگیری با ماموران بر سر بازداشت جوانفکر Reviewed by Momizat on . نيروهاي دادستاني و انتظامي ظهر امروز برای اجرای حکم بازداشت علی اکبر جوانفکر، مدیر مسئول روزنامه ایران، وارد ساختمان این روزنامه شدند اما وی در اقدامی احساسی مق نيروهاي دادستاني و انتظامي ظهر امروز برای اجرای حکم بازداشت علی اکبر جوانفکر، مدیر مسئول روزنامه ایران، وارد ساختمان این روزنامه شدند اما وی در اقدامی احساسی مق Rating:
شما اینجا هستید:خانه » سیاسی » درگیری با ماموران بر سر بازداشت جوانفکر

درگیری با ماموران بر سر بازداشت جوانفکر

نیروهای دادستانی و انتظامی ظهر امروز برای اجرای حکم بازداشت علی اکبر جوانفکر، مدیر مسئول روزنامه ایران، وارد ساختمان این روزنامه شدند اما وی در اقدامی احساسی مقاومت کرد و تن به حکم قضایی نداد تا اینکه فضای موسسه متشنج شد.
دانش روز – خسرو یعقوبی : به گزارش جهان، وقتی ماموران تلاش کردند مدیر مسئول روزنامه ایران را از موسسه خارج کنند، حامیان جوانفکر با آنان درگیر شدند.

بر اساس گزارش خبرنگار جهان این درگیری تا ساعتی در داخل موسسه ایران ادامه پیدا کرد و هواداران جوانفکر اجازه بازداشت و خروج او از موسسه را ندادند.

هواداران او که گفته می شود تعدادی از حامیان جریان انحرافی هستند، با سردادن شعارهایی چون “الله اکبر” و “حیدر حیدر” سعی کردند تا مانع از بازداشت جوانفکر شوند.

ماموران برای متفرق کردن جنجال سازان از گاز اشک آور استفاده کردند. یک سایت خبری هم مدعی آتش زدن طبقه چهارم روزنامه برای ممانعت از بازداشت جوانفکر شد.

جوانفکر گرچه دقایقی در اتاق خود تحصن کرد و در آن را به روی ماموران بست اما در نهایت پس از گفت وگویی نسبتا طولانی وی بازداشت و از موسسه خارج شد.

تحریریه روزنامه ایران هم با نظر مسئولان موسسه تعطیل شده و احتمال منتشر نشدن شماره روز سه شنبه آن وجود دارد.

در همین حال خبری با عنوان توقیف روزنامه ایران هم در فضای مجازی منتشر شده که هنوز تایید نشده است.

گفتنی است، مدیر مسئول روزنامه ایران در خصوص اتهام انتشار مطالب خلاف موازین اسلامی در ویژه‌نامه «خاتون» به ۶ ماه حبس و در مورد اتهام انتشار مطالب و تصاویر خلاف عفت عمومی در این ویژه‌نامه به ۶ ماه حبس محکوم شد که بر اساس این رای، وی مجموعا به تحمل یک سال حبس محکوم شده است.

شعبه ۷۶ دادگاه کیفری استان تهران همچنین سرپرست روزنامه ایران را به سه سال محرومیت از هرگونه فعالیت مطبوعاتی محکوم کرده است.


دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه میگذارد

خبرنامه
avatar
wpDiscuz
بازگشت به بالا