دور جدید ثبت نام مسکن ویژه از تیر ماه

مدیرکل راه‌ و شهرسازی استان تهران از احتمال دور جدید ثبت نام مسکن ویژه تهران از هفته اول تیر ماه و تغییر شرایط ثبت نام خبر داد و گفت: در دور جدید ثبت نام ها برای واحدهای مسکونی وام هم در نظر گرفته می شود تا متقاضیان اقساط بدهند.

دنیای اقتصاد - دور جدید ثبت نام مسکن ویژه, ثبت نام مسکن ویژه, مسکن ویژه, دور جدید ثبت نام مسکن ویژه تهران, ثبت نام مسکن ویژه تهران, مسکن ویژه تهران, مسکن ویژه, مسکن ویژهبه گزارش فارس، فربیرز واحدی در پاسخ به این سؤال که ظاهرا اطلاعیه‌ای صادر شده که متقاضیانی که مدارک آنها مورد تایید قرار گرفته برای انتخاب پروژه تهرانسر اقدام کنند، افزود: برخی از متقاضیان مسکن تهران ظاهرا چون وزیر راه و شهرسازی در مصاحبه‌های قبلی خود مسکن ویژه را در چند سایت معرفی می‌کرد برخی از این متقاضیان به هوای مسکن ویژه یعنی برای تهرانسر ممکن است ثبت نام نکرده باشند.

وی افزود:بنابراین برای اینکه تکلیف آنها به دلیل پر شدن سایت قطعی شود اعلام کردیم که افرادی شاید در سایت‌های دیگر مثل منطقه 22 ثبت نام کرده‌اند، بنابراین از این تعداد کاسته و یک سری متقاضیان دیگری جایگزین شوند.

آغاز واگذاری واحدهای مسکونی تهرانسر از آبان ماه

واحدی با بیان اینکه برای سایت تهرانسر 2560 نفر ثبت‌نام کرده‌اند و سایت تکمیل شده است، گفت: واگذاری واحدهای مسکونی تهرانسر از آبان ماه شروع می‌شود.

مدیر کل راه و شهرسازی استان تهران در پاسخ به این سوال که ظاهرا قبلا اعلام شده بود واگذاری‌ها از شهریورماه آغاز می‌شود، گفت: ممکن است در مرداد ماه تعدادی واحد مسکونی ویژه (تهرانسر) آماده شوند اما محوطه‌سازی‌ها آماده نمی‌شود که متقاضی بخواهد ساکن شود.

پیمانکاران را مجبور کرده‌ایم در تیر یا مردادماه چند بلوک را آماده کنند

دنیای اقتصاد - دور جدید ثبت نام مسکن ویژه, ثبت نام مسکن ویژه, مسکن ویژه, دور جدید ثبت نام مسکن ویژه تهران, ثبت نام مسکن ویژه تهران, مسکن ویژه تهران, مسکن ویژه, مسکن ویژهوی ادامه داد: پیمانکاران مسکن تهرانسر را مجبور کرده‌ایم که در تیرماه یا مردادماه هر کدام چند بلوک را آماده کنند اما بصورت رسمی از آبان ماه این واحدهای مسکونی برای واگذاری آماده و تا پایان سال جاری بر اساس اولویت واگذار می‌شوند.

واحدی در پاسخ به این سؤال که آیا برنامه‌ای برای ثبت نام مسکن تهران به غیر از سایت تهرانسر وجود دارد، گفت: بله خیلی زیاد و بر اساس گفته‌های قبلی خود باز هم می‌گویم که ما دنبال زمین در منطقه 22 هستیم و با توجه به شرایط منتظر هستیم ببینیم چه اتفاقی رخ می‌دهد اما به هر حال ما آمادگی این را داریم که بعد از نقل و انتقال سند زمین اقدامات لازم را انجام دهیم.

وی اضافه کرد: با شهرداری تهران توافق کردیم که آن زمین را شهرداری به ما بدهد و ما در یک نقطه دیگر به شهرداری زمین بدهیم بنابراین با جابجایی سند زمین‌ها کار را آغاز خواهیم کرد.

واحدی در پاسخ به این سؤال که در پروژه منطقه 22 برای چه تعداد واحد مسکونی ثبت‌نام صورت خواهد گرفت، گفت: در منطقه 22 تهران برای 2 هزار واحد مسکونی ثبت‌نام انجام خواهد شد.

احتمال تغییر شرایط ثبت‌نام مسکن ویژه با اعطای وام و افزایش سقف مبلغ

مدیرکل راه‌ و شهرسازی استان تهران در پاسخ به این سؤال که آیا در ثبت نام جدید مسکن ویژه تهران شرایط ثبت‌نام همانند گذشته است یا اینکه تغییر خواهد کرد، گفت: بعید است اما شاید به دلیل این افزایش قیمت‌های جدیدی که به وجود آمده است یک مقدار شرایط ثبت‌نام تغییر کند، اما هنوز راجع به این موضوع تصمیمی اخذ نشده است.

وی ادامه داد: ممکن است یکی از تغییرات ثبت‌نام این باشد که پرداخت سقف مبلغ 20 میلیون تومان در هر سه ماه یک مقدار افزایش یابد و یا اینکه وام مسکن برای این واحدهای مسکونی دریافت شود تا متقاضیان اقساط را پرداخت کنند.

وی افزود:به هرحال دنبال اجرایی شدن این موضوع هستیم و دنبال این هستیم که متقاضیان شرایطی به غیر از 4 شرط قبلی داشته باشند.

وی در پاسخ به این سؤال که اگر بتوانید در تیرماه اقدام به ثبت‌نام کنید می‌توان به استقبال بیشتر از مسکن ویژه تهران امیدوار بود، گفت: دنبال این هستیم که هفته اول تیرماه این کار را انجام دهیم اما چون در حال حاضر شهرداری وارد فضای انتخابات شده است و فعلا این موضوع جابجایی سند زمین در منطقه 22 مسکوت باقی مانده است.

برای مسکن ویژه تهران التماس می شود

واحدی در پاسخ به این سؤال که باید سعی شود دور جدید ثبت‌نام مسکن ویژه تهران همانند دوره قبلی که با افزایش نرخ ارز و سکه در بازار همزمان شد و استقبال کمی از آن صورت گرفت در زمان اوج تقاضا یعنی تیر ماه صورت گیرد، افزود: در حال حاضر برای مسکن ویژه تهران متقاضیان التماس می‌کنند چرا که ارزش افزوده زیادی برای متقاضیان ایجاد شد.

وی ادامه داد: متقاضیان مسکن ویژه تهران (تهرانسر) با 250 میلیون تومان صاحب یک مسکن 105 متری می‌شوند.

واحدی گفت: مشکل آب ،برق، فاضلاب و گاز مسکن ویژه تهران حل شده است. وی ادامه داد: در حال حاضر مبالغ پرداخت شده است و شرکت فاضلاب هم کار خود را آغاز کرده است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *