دولت آبادی در جشن تولدش اشک مردم را در آورد Reviewed by Momizat on . نكوداشت 72سالگي و بيش از نيم‌ قرن فعاليت ادبي «محمود دولت‌آبادي» در پراستقبال‌ترين نشست «عصر روشن» با گراميداشت ياد زلزله‌زدگان آذربايجان شرقي در حالي برگزار شد نكوداشت 72سالگي و بيش از نيم‌ قرن فعاليت ادبي «محمود دولت‌آبادي» در پراستقبال‌ترين نشست «عصر روشن» با گراميداشت ياد زلزله‌زدگان آذربايجان شرقي در حالي برگزار شد Rating:
شما اینجا هستید:خانه » فرهنگی » اجتماعی » دولت آبادی در جشن تولدش اشک مردم را در آورد

دولت آبادی در جشن تولدش اشک مردم را در آورد

نکوداشت ۷۲سالگی و بیش از نیم‌ قرن فعالیت ادبی «محمود دولت‌آبادی» در پراستقبال‌ترین نشست «عصر روشن» با گرامیداشت یاد زلزله‌زدگان آذربایجان شرقی در حالی برگزار شد که داستان‌خوانی طولانی این نویسنده‌ پیشکسوت، با اشک و تشویق بسیار حاضران همراه شد.

 

به گزارش ایسنا، در این مراسم محمود دولت‌آبادی در مقابل جمعی که تعداد زیادی از آنها ایستاده و حتی در راه‌پله و طبقه‌ دیگر کتاب‌سرای روشن برنامه را دنبال می‌کردند، حاضر شد و گفت: هم خرسندم و هم اندوهگین هستم؛ مثل آن دو ماسکی که در تئاتر داریم، که یکی خنده و دیگری گریه است و من اکنون در وضعیتی بین این دو قرار دارم. ای غم بگو از دست تو آخر کجا باید شدن / در گوشه‌ میخانه هم ما را تو پیدا می‌کنی. این نویسنده‌ در ادامه تصریح کرد: ابتدا اجازه می‌خواهم پیش از سپاسگزاری از دوستانم، احساس سوگمندانه‌ام را از مصیبتی که به بخشی از مردم آذربایجان وارد شده است، بیان کنم. او در ادامه متنی را خواند که در بخشی از آن آمده بود:
«آسیب‌دیدگان ما در آذربایجان
رنج‌هایتان را عمیقا حس و درک می‌توان کرد، طاقت و تحمل شما در تلخ‌ترین روزگاران، همواره ستودنی بوده است و هست؛ چنان‌چه هم‌اکنون در موقعیتی چنین تلخ و سخت.» او سپس بخش‌هایی از رمان «روزگار سپری‌شده‌ مردم سالخورده» را به صورت ایستاده خواند که به آذربایجان اشاره‌هایی داشت و با تاثر و اشک او به پایان رسید.


کلمات کلیدی:

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه میگذارد

خبرنامه
avatar
wpDiscuz
بازگشت به بالا