دیگر نیازی به وجود اوپک نیست!

عالم اقتصاد – نماینده لیبی در سازمان کشورهای صادرکننده نفت(اوپک) گفت: اگر قرار است فقط یکی از اعضای اوپک راهبرد خود را بر دیگر اعضا دیکته کند و به منافع دیگران لطمه بزند، دیگر نیازی به وجود اوپک نیست.

برخی از اعضای اوپک نظیر ونزوئلا، لیبی و اکوادور از سقوط قیمت نفت در شش ماه گذشته به شدت متضرر شده اند ولی در نشست آخر اوپک در نوامبر درخواستهای آنها مبنی بر کاهش تولید برای بالا بردن قیمتها به نتیجه نرسید و عربستان با کاهش تولید اوپک مخالفت کرد.

سمیر کمال نماینده لیبی در اوپک با تاکید بر اینکه نظرشخصی خود را مطرح می‌کند به رویترز گفت: ‌باید از سوی اعضای اوپک اقدامی انجام شود تا نقش این سازمان برای ایجاد ثبات در بازار تقویت و قیمتی تضمین شود که برای هر دو گروه تولیدکنندگان و مصرف‌کنندگان عادلانه باشد.

وی افزود: اگر قرار باشد تنها یک کشور استراتژی خود را دیکته کرده و به دیگر اعضا ضربه بزند، دیگر نیازی به وجود این سازمان نیست.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایسنا، نماینده لیبی در اوپک گفت: معتقد است قیمت نفت در شش ماهه نخست سال ۲۰۱۵ تا ۴۵ دلار می رسد و سرانجام روند صعودی در پیش خواهد گرفت و احتمالا میانگین قیمت نفت در سال ۲۰۱۵ ۵۵ تا ۶۰ دلار خواهد بود.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.