رشد ده درصدی قیمت‌ها در بازار کامپیوتر و تجهیزات دیجیتال

بازار دیجیتال- در پی رشد 10 تا 15 تومانی نرخ دلار طی یک روز گذشته، قیمت‌ها در بازار کامپیوتر به شدت افزایش یافت.

برخی از فعالان بازار، میزان این رشد قیمت را نسبت به اواخر هفته گذشته در حدود 10 درصد اعلام کردند و گروهی هم از رشد 5 تا 8 درصدی قیمت‌ها در بازار خبر داده‌اند.
به گفته فعالان بازار، در حال حاضر حواله‌هاي ارزی با نرخ یک هزار و 300 تومان خریداری مي‌شوند و رشد قیمت‌ها در چنین شرایطی کاملا منطقی است. فعالان بازار همچنین از رشد چند باره قیمت‌ها در بازار کامپیوتر به ویژه لپ‌تاپ طی یک روز خبر داده و مي‌گویند، با توجه به رشد مداوم قیمت دلار، قیمت‌ها در بازار در لحظه تغییر کرده و نمي‌توان پیش‌بینی درستی از وضعیت بازار و روند قیمت‌ها داشت. به همین دلیل اکثر فعالان بازار از به فروش رساندن اجناس خود به ویژه نمونه‌هاي گران قیمت خودداری می‌کنند.
بهشتی، یکی از فعالان بازار نیز از رشد شدید قیمت محصولات اپل خبر مي‌دهد و مي‌گوید، در مدت اخیر قیمت محصولات اپل بیش از سایر برندها تغییر کرده است. به گفته وی ،تغییرات لحظه‌ای قیمت باعث شده است تا فعالان بازار فروختن کالاها را به نوعی خطر کردن بدانند.
سامان سهیلی یکی از فعالان بازار نیز مي‌گوید، با توجه به بحث رشد قیمت‌ها محصولاتی مانند گوشی‌هاي آیفون 4 و آی پد 2 در بازار کمیاب شده‌اند و کمتر فروشنده‌ای تمایلی به فروش این محصولات دارد.
به عبارتی می‌توان گفت کمیاب شدن این کالاها تنها به دلیل تاخیر در عرضه به بازار و… نیست. بلکه عدم تمایل فروشندگان به عرضه کالاها به بازار باعث شده است موجودی این کالاها در بازار کاهش یابد.
فعالان بازار همچنین از رشد شدید قیمت این محصولات در بازار خبر مي‌دهند و مي‌گویند، با توجه به شرایط فعلی قیمت‌ها در مورد این محصولات در حدود 10 درصد افزایش یافته است. جالب اینجاست که قیمت آیفون 4 در بازار در حالی روندی رو به رشد دارد که به احتمال زياد تا چند هفته محصول جدید اپل،آیفون 5 قدم به بازار می‌گذارد و به نظر مي‌رسد با این تفاسیر قیمت محصول قدیمی‌تر که آیفون 4 است کاهش یابد. به همین دلیل برخی از متقاضیان خرید گوشی‌هاي اپل برای خرید عجله‌ای به خرج نداده و صبر کرده تا آیفون 5 وارد بازار شود تا این گوشی جدید را خریداری کنند یا از کاهش قیمت آیفون 4 به دلیل عرضه مدل جدیدتر از گوشی‌هاي اپل استفاده کرده و این گوشی را که این روزها عنوان گوشی اعیانی بازار را دارد با قیمت کمتری خریداری کنند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *