رشوه در کشور بیداد می‌کند / هدف بنیاد علوی چه بود؟

کاندیدای ریاست جمهوری گفت: رشوه در کشور بیداد می‌کند، در برخی ادارات و محاکم ما ابتدایی‌ترین کار مردم بدون پرداخت پول انجام نمی‌شود.

منوچهر متکی گفت : به‌ روسای قوای قضایی و اجرایی پیشنهاد دارم برای مقطعی از مردم بخواهند هر کس رشوه داده است اگر اعلام کند در امان است و بعد ببیند چه اتفاقی می‌افتد.

دنیای اقتصاد – خسرو یعقوبی : این کاندیدای ریاست جمهوری افزود: در این باره نمونه زیاد جمع‌آوری کرده‌ام برای مثال تولید‌گری که 25 سال لوازم الکتریکی تولید می‌کرده با کسی که شبیه تولید او کالایی چینی با مارک پایین‌تر آورده به مشکل و دادگاه خورده است، کار به جایی رسیده که مجبور می‌شود 70 هزار دلار در پارک‌ به نماینده محکمه بپردازد و تازه رشوه‌گیرنده شروع به شمارش پول‌ها می‌کند که ببیند درست است یا نه.

متکی به ماجرای مرتضوی مدیرعامل تامین اجتماعی اشاره و تصریح کرد: ماه‌ها کشور بازیچه قصه این آقا شده بود که آقا مدیرعامل بشود یا نشود.

وی گفت: مشکل تامین اجتماعی در بحث شخص مدیرعامل نیست بلکه امروز تامین اجتماعی یکی از بزرگ‌ترین مراکز اقتصادی ایران است که هزاران شرکت تولیدی اقتصادی دارد.

کاندیدای ریاست جمهوری با اشاره به اینکه هزاران هزار میلیارد سرمایه مملکت در تامین اجتماعی است، افزود: بنده از خود یکی از اعضای اصلی تامین اجتماعی شنیده‌ام که بسیاری از این شرکت‌ها خورده هستند و آن وقت دولت مجبور است به انحای مختلف بودجه برای جبران این ضررها بگذرد.

وی از نحوه عملکرد بنیاد انتقاد کرد و گفت: بنیاد پهلوی سابق که در جای جای این مملکت اموال دارد بعد از انقلاب اسلامی تبدیل به بنیاد علوی شد ولی اسما شد، آیا رسما هم شد، نظام علوی یعنی اگر مالی به ناحق وارد شود باید به‌جای اصلش برگردد، الان صدها هزار هکتار زمین‌های زراعی، باغات و واحدهای مسکونی و تجاری مردم در این بنیاد است، اموال این بنیاد زمان پهلوی به زور و کلاه‌برداری از مردم گرفته شده است، حال اگر مردم بخواهند مطالبه کنند، می‌گویند اگر سند می‌خواهید باید پولش را به قیمت روز بدهید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *