رهبر: اعلام عزای عمومی برای یک فرد خارجی بی‌سابقه بود/ ابراهیمی: چرا برای درگذشت علما عزای عمومی اعلام نکردند

دوتن از روحانیون عضو مجلس هشتم نسبت به پیام محمود احمدی نژاد برای درگذشت چاوز واکنش نشان دادند.
 حجت‌الاسلام محمدتقی رهبر در گفت‌و‌گو با نامه با بیان اینکه اصل فرستادن تسلیت برای فوت یک نفر از سوی مقامات سایر کشورها امری خوب و مناسب است تصریح کرد: اصل تسلیت به خاطر اینکه آقای چاوز از دوستان نظام جمهوری اسلامی بوده است و در خط مقدم مقابله با استکبار قرار داشته است کار صحیحی است اما اینگونه اظهار نظرها در مورد جایگاه وی بعد از مرگ کار صحیحی نیست.

 وی با اشاره به پیام تسلیت رئیس جمهور کشورمان برای چاوز ادامه داد: در مورد همراهی حضرت مسیح با امام زمان هیچ تردیدی وجود ندارد اما اینکه چه کسانی با ایشان می‌آید را خدا می‌داند و بس. ما هیچوقت نمی‌توانیم ادعا کنیم که چه کسانی همراه با امام زمان رجعت خواهند کرد.

امام جمعه اصفهان با شخصی خواندن این نظرات گفت: اینها یکسری ادبیات و انشا شخصی است و هیچکس نمی تواند نسبت به آینده و اینکه چه کسی مبعوث خواهد شد اظهار نظر کند و این یک ادعای ناصحیح است. و ایشان چون علاقه مند به آقای چاوز  بودند مقداری مبالغه کردند.

نماینده سابق مجلس هشتم شورای اسلامی با بی‌سابقه خواندن اعلام کردن عزای عمومی برای یک فرد خارجی گفت:  نمی‌دانم تصمیم گیری در مورد عزای عمومی با چه کسی است؟ اما تصمیم گیری در این مورد  احتیاج به مشورت با مقامات عالی کشور دارد و آن هم برای یک فرد خارجی ولو هم فکر ما در دنیای سیاست باشد.

وی ادامه داد: این حرکت خارج از عرف معمول  است و در تاریخ سی و چندساله ایران نیز بی سابقه است. اعلام عزای عمومی به اینصورت یک مسئله جدیدی است و جا داشت با مقامات عالی تر کشور مشورت می‌شد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.