سکه ارزان می‌شود؟ حباب سکه چقدر است؟

رییس اتحادیه طلا و جواهر تهران  حباب سکه به ۶۰هزار تومان رسید / سکه ارزان می‌شود؟ با توجه به افزایش صد هزار تومانی قیمت سکه از ابتدای هفته جاری، رییس اتحادیه طلا و جواهر تهران گفت: حباب سکه در حال حاضر بسیار کاهش یافته و به حدود ۶۰ هزار تومان رسیده است.

سکه ارزان می‌شود؟ حباب سکه چقدر است؟

پیش فروش سکه Pre-sales coins

اقتصادآنلاین؛ ابراهیم محمدولی در گفت‌و گو با خبرنگار اقتصادآنلاین درباره جهش قیمت سکه اظهار کرد: نوسانات اونس جهانی که متاثر از عدم ثبات نرخ ارز است؛ از دلایل افزایش قیمت سکه می‌باشد.

او با اشاره به کاهش تقاضای بازار به دلیل افزایش قیمت بیان کرد: در حال حاضر به دلیل نوسانات نه خریدار و نه فروشنده‌ای تمایل به انجام دادو ستد ندارد.

محمدولی با بیان این‌که قیمت سکه به طور قطعی قابل پیش‌بینی نیست تصریح کرد: در چند روز آینده بعید است که قیمت‌ها کاهشی شود اما در ماه رمضان بنابر تجربه‌ سال‌های گذشته، سکه تا حدودی ارزان‌ می‌شود.

افزایش تقاضا علت گرانی سکه است

رییس کمیسون تخصصی طلا و جواهر تهران نیز دراین‌باره گفت: نوسانات قیمت اونس طلا و تقاضایی که مجددا در بازار شکل گرفته از عوامل افزایش قیمت طلا در هفته جاری است.

محمد کشتی‌آرای در گفت‌و گو با خبرنگار اقتصادآنلاین بیان کرد: هفته‌های گذشته با توجه به ثبت‌نام‌های انجام شده توسط بانک مرکزی نیاز بازار تا حدی تامین و قیمت‌ها کاهشی شده بود.

او ادامه داد: اما در حال حاضر با متوقف شدن حراج و پیش فروش سکه با سر رسید های یک‌ماهه و سه ماهه، بار تقاضا به بازار تحمیل و قیمت‌ها مجددا هیجانی شده است.

رییس کمیسیون تخصصی طلا و جواهر تهران با تاکید بر این‌که افزایش تقاضای موجود دلیل گرانی سکه است گفت: در حال حاضر حباب قیمتی سکه بسیار کم شده اما آینده بازار قابل پیش‌بینی نیست.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *