شایعه افزایش قیمت مسکن ، بازار را تکان داد؟

شایعه افزایش قیمت مسکن پس از انتخابات این روزها بازار مسکن را با رونق نسبی روبرو کرده است. اگرچه شایعه افزایش قیمت مسکن انتظار تورمی به وجود آمده و باعث افزایش قیمت فروش و اجاره مسکن شده است.

به گزارش فرارو، بر اساس آمار منتشره از سوی اتحادیه کشوری مشاوران املاک تعداد معاملات مسکن از ابتدای امسال تا پایان هفته اول خرداد نسبت به مدت مشابه سال گذشته بیش از سه برابر افزایش یافته و از 101 هزار مورد به بیش از 340 هزار مورد رسیده است که 11 درصد آن متعلق به هفته اول خرداد است.

شایعه افزایش قیمت مسکن بعد از انتخابات

شایعه افزایش قیمت مسکن, بازار را تکان داد, شایعه افزایش قیمت مسکن, شایعه افزایش قیمت مسکن , شایعه افزایش قیمت مسکن, شایعه افزایش قیمت مسکن, افزایش قیمت مسکن  ( دنیای اقتصاد )دنیای اقتصاد – براساس این گزارش از ابتدای امسال تا پایان هفته اول خرداد در کل کشور بیش از 227 هزار قولنامه خرید و فروش مسکن منعقد شده است  که 11 درصد از این قراردادها مربوط به معاملات هفته اول خرداد بوده است. همچنین طی این مدت بیش از 91 هزار قرارداد اجاره‌ خانه منعقد شده که 13 درصد آن سهم هفته اول خرداد بوده است.

اما با نزدیک شدن به موعد انتخابات اگرچه تحلیل ها همگی بر ثبات بازار پس از 24 خرداد تاکید دارند، شایعه افزایش قیمت مسکن موجب سرازیر شدن متقاضیان خرید و اجاره به بنگاه های مشاوران املاک شده است. اما قیمت های پیشنهادی این عده را انگشت به دهان گذاشته است.

شایعه افزایش قیمت مسکن و اننتظار افزایش قیمت مسکن بازار خرید و فروش ملک را با رکود و تورم مضاعف مواجه کرده است و به همین خاطر بازار اجاره مسکن بار این شرایط را به دوش می کشد.

اما از بازار اجاره خبر می رسد که قیمت ها تا 40 درصد رشد داشته است و موجران حاضر به کاهش قیمت نیستند به طوری‌که اغلب مستاجران توان پرداخت این رقم ها را ندارند و با اعتراض بنگاه های املاک را ترک می کنند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *