علی مطهری در استعفانامه‌اش چه نوشت؟

علی مطهری نماینده تهران، عدم استفاده از اختیارات قانونی مجلس در طرح سوال از رییس‌جمهور را علت استعفایش خوانده و در متن آن خطاب به علی لاریجانی، رییس مجلس نوشته است: با توجه به اینکه هیات رییسه محترم بر خلاف قانون آیین‌نامه داخلی مجلس همچنان درصدد منتفی کردن طرح سوال است به این وسیله استعفای خود را اعلام می‌کنم.

دانش روز – خسرو یعقوبی: بر اساس آنچه خبرگزاری فارس منتشر کرده، وی همچنین مخالفان سوال از رییس‌جمهور را دوستان نادان رییس‌جمهور و دولت یا دشمنان دانای او خواند و اضافه کرده است: پس از تحویل نامه سوال از رییس جمهور به هیات رییسه و اعلام وصول آن از سوی محمدرضا باهنر، در جلسه هیات رییسه، یکی از اعضا مامور شد که امضاها را پس بگیرد و عضو دیگر نیز مامور شد که طی مصاحبه‌ای مخالفت هیات رییسه مجلس با سوال را در رسانه‌ها اعلام کند. یعنی هیات رییسه، درصدد انهدام طرح سوال برآمد.
وی ادامه داد: پس از متوقف شدن این عملیات، مطرح کردند که مثلا آقای احمدی‌نژاد اکنون زخم خورده است و ممکن است در صحن علنی پروژه‌ای مانند مناظرات انتخاباتی را پیاده کند و شاید رهبر انقلاب نیز به خاطر همین ملاحظات مخالف باشند.
وی افزود: برای دفع بهانه این گونه افراد، اینجانب نامه‌ای را حدود یک ماه پیش برای معظم‌له ارسال داشتم و از ایشان تقاضا کردم که دست مجلس را در موضوع سوال از رییس جمهور باز بگذارند. تا کنون پاسخی نیامده و سکوت ایشان را دلیل رضایت و لااقل بی نظری می‌دانم. مطهری تصریح کرد: اصولا اگر رهبر انقلاب در چنین موضوعاتی نظر مخالف داشته باشند در نطق عمومی خود اعلام می‌کنند و همه از طریق صداوسیما و سایر رسانه‌ها با خبر می‌شویم.

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه میگذارد

avatar
  Subscribe  
خبرنامه