عید قربان ۱۴ فیلم روی آنتن می‌رود

۵ فیلم ایرانی میزبان نگاه مردم.
۱۴ فیلم سینمایی و تلویزیونی در روز فرخنده عید سعید قربان به روی آنتن شبکه‌های سیما می‌رود.

به گزارش مهر، شبکه‌های سیما همزمان با عید سعید قربان ۹ فیلم سینمایی از کشورهای آمریکا، بلغارستان، انگلستان، آلمان، هند، نیوزلند، کانادا و هنگ کنگ و پنج فیلم تلویزیونی ایرانی را به روی آنتن می‌فرستند.

فیلم سینمایی “سفر دور و دراز کاپیتان دریک” به کارگردانی دیوید فلورس ، محصول سال ۲۰۰۹ کشورهای آمریکا و بلغارستان دوشنبه ۱۶ آبان ماه ساعت ۹:۳۰ از شبکه یک سیما پخش می‌شود. این فیلم با بازی آدریان پل درباره کپیتان دریک دزد دریایی بسیار معروفی است که با کاپیتان سان دو واته رقابت تنگاتنگی دارد و آنها در همه دریاها در تعقیب و گریز هستند. یکی از سلاطین سرزمین‌های دور دختر کاپیتان به نام ایزابلا را گروگان می‌گیرد و از او می‌خواهد تا با عبور از سختی‌ها و راهی صعب العبور، اکسیر زندگی را برای مردم سرزمینش به ارمغان آورد.

فیلم تلویزیونی “شاخ به شاخ” دوشنبه ۱۶ آبان ماه ساعت ۲۴ از شبکه یک سیما روی آنتن می‌رود. داستان فیلم با بازی بهادراسدی، احمد پورمخبر، محسن قاضی‌مرادی، شهره سلطانی و فرهاد اصلانی درباره جوان معتادی است که پس از ترک اجباری مواد مخدر قصد مصرف مجدد آن را دارد. اما در طول داستان نه تنها موفق به مصرف مواد نمی‌شود، بلکه موقعیت و شخصیت او نزد اهل محل، خویشاوندان و خانواده‌اش به شدت تخریب می‌شود.

فیلم سینمایی “مستقیم به ماه” به کارگردانی دیمون توماس دوشنبه ۱۶ آبان ماه ساعت ۱۷:۳۰ ازشبکـه دو سیما پخش خواهد شد. داستان این فیلم ازسال ۱۹۶۹ شروع می‌شود، زمانی که انسان می‌خواهد به ماه سفر کند. پسرکوچکی در روزی که با والدینش به پارک رفته وارد چادری می‌شود که مرد کهنسالی در آنجا حضور دارد. مرد که جولیوس بدفورد نام دارد. برای پسر یک داستان باورنکردنی ازدوران جوانی‌اش تعریف می‌کند. رونی کینیر و مارک گاتیس در “مستقیم به ماه” محصول سال ۲۰۱۰ کشور انگلستان به ایفای نقش پرداخته‌اند.

فیلم تلویزیونی “نشانی” دوشنبه ۱۶ آبان ساعت ۲۳ روی آنتن شبکـه دوم سیما می‌رود. داستان این فیلم درباره جوانی معتاد است که به دلیل بیکاری و اعتیاد از سوی خانواده طرد می‌شود، سپس به طوراتفاقی با یکی ازهمسایگان که مبتلا به بیماری ایدز است آشنا می‌شود و این همسایه به او پناه می‌دهد. فاطمه طاهری، آرزو افشار و مالک سراج حد پور در “نشانی” به کارگردانی داریوش رفیعی و تهیه کنندگی بیژن علی بابائی و سید حسین رضوی هنرمندی کرده‌اند. سینمایی “جری کاتن” به کارگردانی ساریل بوس یکشنبه ۱۵ آبان ساعت ۱۹:۱۵ روی آنتن شبکـه سوم سیما می‌رود. درخلاصه داستان فیلم آمده: جری کاتن کاراگاه پلیس در پی یک تبهکار است. آنها برای جری تله می‌گذارند و او را در صحنه جنایت قرار می‌دهند. پلیس فکر می‌کند جری برای انجام مسائل شخصی آن تبهکار را کشته است… کریستین ترامیز و کریستین المن در “جری کاتن” محصول سال ۲۰۱۰ کشور آلمان بازی کرده‌اند.

فیلم تلویزیونی “مشکلات یک مرد محترم” به کارگردانی شهاب عباسی و تهیه کنندگی محمد کمالی پور، دوشنبه ۱۶ آبان ساعت ۱۰:۱۵ از شبکه سوم سیما پخش می‌شود. در این فیلم با بازی بهزاد فراهانی، شهربانو موسوی، باقر صحرارودی و بیوک میرزایی داستانی درباره سیروس تنها راننده مینی بوس روستا روایت می‌شود که کاندیدای شورای روستا شده و همزمان فیش سفرحج به او داده می‌شود و سیروس بین رفتن به حج و عضویت در شورای روستا، باید یکی را انتخاب کند.

فیلم سینمایی “ویر” به کارگردانی آنیل شارما دوشنبه ۱۶ آبان ماه ساعت ۱۴:۱۵ ازشبکه سوم سیما پخش می‌شود. “ویر” درباره جوانی اهل ایالت پندار هند است که به همراه پدر و برادر و رئیس ایالت پندار هند در زمان یکصد و پنجاه سال پیش علیه استعمار انگلیس و نیز مهاراجه‌های خائن می‌جنگد و کشته می‌شود، اما… سلمان خان و میتون در “ویر” محصول سال  ۲۰۱۰ کشور هند بازی کرده‌اند.

فیلم سینمایی “رد گیر” به کارگردانی اپن شارپ، محصول سال ۲۰۱۰ کشورهای نیوزلند و انگلیس دوشنبه ۱۶ آبان ساعت ۱۹:۱۵ از شبکه سوم سیما روی آنتن می‌رود. در خلاصه داستان فیلم با بازی ری وینسون و تمورا موریسون آمده: یک سرباز سابق جنگ که به کشور خود بازگشته است برای ردگیری و پیدا کردن مردی که متهم به قتل یک سرباز شده فرستاده می‌شود. در حین شکار با سرباز فراری روبرو شده و در می‌یابد که او بی گناه است و تصمیم می‌گیرد او را آزاد کند.

فیلم سینمایی “بانکوک خطرناک” یکشنبه ۱۵ آبان ساعت ۲۱:۱۵ از شبکه چهارم سیما پخش می‌شود. این فیلم درباره “جو” یک تبهکار و آدمکش حرفه‌ای است که برای یک ماموریت به بانکوک می‌رود. او در زندگی اصول خاصی دارد و با بی رحمی تمام هرکسی را که جلوی کارش را بگیرد از پیش رو حذف می‌کند. نیکلاس کیج ، شاکریت یامناره و چارلی یونگ در “بانکوک خطرناک” به کارگردانی برادران پنگ (اکسید و دنی ینگ) محصول سال ۲۰۰۸ کشور آمریکا بازی کرده‌اند.

فیلم تلویزیونی “زمین آسمانی” به کارگردانی محمد علی نجفی، دوشنبه ۱۶ آبان ساعت ۲۰:۳۰ از شبکه چهارم سیما پخش خواهد شد. این فیلم درباره یک گروه سازنده فیلم زندگی حضرت ابراهیم است که برای انتخاب بازیگر، تست بازیگری می‌گیرد. در این میان زنی به نام لیلا انتخاب می‌شود که خود در زندگی مشکلاتی دارد، ازجمله بیماری نرگس که برای مداوا از شهرستان به تهران آمده است. داریوش ارجمند، صالح نجفی، محمدعلی نجفی، مهناز افضلی و زنده یاد رقیه چهره آذر در “زمین آسمانی” بازی کرده‌اند.

فیلم تلویزیونی “شوق جوانی” یکشنبه ۱۵ آبان ساعت ۲۰:۴۵ از شبکه تهران پخش خواهد شد. دراین فیلم ماجرای غلام و زهره روایت می‌شود که در خانه سالمندان به سر می‌برند و طی تصویربرداری از تله فیلمی همدیگر را می‌بینند. غلام که خواستگار زهره بوده با او فرار می‌کند و برای یافتن طلایی که سال‌ها زندانی‌اش را گذرانده اقدام می‌کند. کتایون امیر ابراهیمی، ملک شاه عبدالی، پیام اسکندری، سیروس میمنت، پروین میکده و کاظم افرندنیا در “شوق جوانی” به کارگردانی مسعود رشیدی و تهیه کنندگی امیر حسین شریفی بازی کرده‌اند.

انیمیشن “آن سوی پرچین” محصول سال ۲۰۰۶ کشورآمریکا دوشنبه ۱۶ آبان ساعت ۹ از شبکه تهران پخش می‌شود. داستان این انیمیشن از این قرار است که حیوانات از خواب زمستانی بیدار شده‌اند، آنها یک پرچین بزرگ را درست وسط جنگل می‌بینند. وینسنت می‌بیند که غذاهایش توسط آرجی به سرقت رفته است. آرجی از او فرصت یک هفته‌ای می‌خواهد، تا آنها را به او برگرداند.

فیلم سینمایی “مبارزان شانگهای” دوشنبه ۱۶ آبان ساعت ۱۳:۳۰ از شبکه تهران پخش می‌شود. در این فیلم با بازی جکی چان، اوون ویلسون، فن وانگ و آرون جانسون آمده: عده‌ای تبهکار که سرکرده آنها یک لرد انگلیسی است درصدد سرقت مهر مخصوص امپراطوری چین هستند. آنها با کشتن نگهبان مهر که پدرچکی جان است موفق به سرقت شده و مهر را به انگلستان منتقل می‌کند. “مبارزان شانگهای” محصول سال ۲۰۰۳ کشورهای هنگ کنگ و آمریکا ساخته شده است.

فیلم سینمایی “جک مهربان” به کارگردانی رابرت وینس محصول سال ۲۰۰۰ کشور کانادا دوشنبه ۱۶ آبان ساعت ۲۰:۴۵ از شبکه تهران روی آنتن می‌رود. دراین فیلم با بازی برنی، لویی و مک خواهید دید: ” کندال” محققی است که به جک زبان ارتباط و اشاره را می‌آموزد، سرعت فراگیری جک به اندازه دلخواه دکتر کندال و البته تامین کننده مالی او، دکتر پیبادی بنابراین دکتر پیبادی تصمیم می‌گیرد برای جلوگیری از ضررهای بعدی جک را به آزمایشگاه تحقیقی بفروشد.

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه میگذارد

avatar
  Subscribe  
خبرنامه