ماجرای رئیس‌ سابق بانک مرکزی ایران در آلمان

مظاهری خبر بازداشتش در آلمان را تکذیب کرد

ماجرای رئیس‌ سابق بانک مرکزی ایران در آلمان
گروه سیاسی: دو روز بعد از انتشار گزارش هایی مبنی بر کشف یک چک به ارزش ۷۰ میلیون دلار از چمدان یک مسافر ایرانی در فرودگاه دوسلدورف آلمان، خبرگزاری آسوشیتدپرس اعلام کرد که فرد یاد شده طهماسب مظاهری، رییس سابق بانک مرکزی ایران بوده است.
خبرگزاری آسوشیتدپرس با استناد به گزارش روزنامه آلمانی «بیلد آم زونتاگ» این کشور می نویسد: طهماسب مظاهری که در سال های ۲۰۰۷ و ۲۰۰۸ رییس بانک مرکزی ایران بوده، هنگام ورود به فرودگاه دوسلدورف چکی به مبلغ ۳۰۰ میلیون بولیوار ونزوئلایی، معادل ۷۰ میلیون دلار به همراه داشته که به ماموران فرودگاه وجود این چک را اعلام نکرده بود.

مقامات گمرک آلمان روز جمعه، ۱۳ بهمن، اعلام کردند که از چمدان یک مسافر ایرانی چکی به ارزش تقریبی «۷۰ میلیون دلار» کشف و ضبط کرده‌اند. این مسافر که ۲۱ ژانویه با پروازی از ترکیه به فرودگاه شهر دوسلدورف آمده بود در ابتدا به ماموران این فرودگاه گفت که کمتر از ۱۰ هزار یورو (۱۳ هزار و ۶۴۴ دلار) به همراه دارد. با این حال ماموران گمرک در فرودگاه شهر دوسلدورف پس از جست‌وجوی وسایل این شهروند ایران چکی به مبلغ ۳۰۰ میلیون بولیوار کشف کردند که بانک ونزوئلا آن را صادر کرده بود.

گمرک آلمان درباره هویت این اطلاعاتی منتشر نکرده بود و فقط گفته بود که یک مسافر ۵۹ ساله ایرانی این چک را بهمراه داشته است. بر اساس قوانین گمرکی در اروپا، اگر مسافری مبلغی بیش از ۱۰ هزار یورو به همراه داشته باشد باید آن را اعلام کند و از آنجا که این مسافر ایرانی چنین نکرده است با جریمه سنگینی مواجه خواهد شد. به گفته مقامات گمرک آلمان، پس از آن که این مسافر ۵۹ ساله ایرانی نتوانست توضیح قابل قبولی درباره این چک و چگونگی دریافت آن بدهد، چک او ضبط شد.آنها همچنین گفتند که این مسافر باید جریمه‌ای تا سقف یک میلیون یورو پرداخت کند.
طهماسب مظاهری خبر بازداشتش در آلمان را تکذیب کرد

طهماسب مظاهری با تکذیب خبر روزنامه آلمانی مبنی بر بازداشتش در این کشور اعلام کرد که با بررسی موضوع اطلاعیه‌ای صادر خواهد کرد. رییس‌کل سابق بانک مرکزی ایران در گفت‌وگو با ایسنا تاکید کرد که این خبر را امروز از طریق رسانه‌ها شنیده و نیاز است که به بررسی دقیق آن بپردازد.

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه میگذارد

avatar
  Subscribe  
خبرنامه