مسکن در وضعیت آشفتگی

در شرایطی که به نظر می رسد بازار معاملات مسکن در وضعیت آشفتگی به سر می برد، از گوشه و کنار شهر خبر می رسد بازار خرید و فروش خانه های کلنگی بسیار رونق یافته و متقاضیان زیادی در تلاش برای سرمایه گذاری و خرید اینگونه خانه ها هستند.

هم اکنون برخی از کارشناسان و فعالان این حوزه معتقدند؛ با سرازیر شدن سرمایه هایی که پیش از این در سایر بخش های اقتصادی هزینه می شدند، متقاضیان خرید املاک کلنگی به شدت افزایش یافته است .
این موضوع ضمن برهم زدن تعدل عرضه و تقاضا موجبات افزایش قیمت ها را نیز در این بخش فراهم آورده است.

دنیای اقتصاد – خسرو یعقوبی : در این رابطه مدیر یکی از آژانس های شمال تهران می گوید: به رغم رکود، در شرایط کنونی بازار مسکن امن ترین بستر سرمایه گذاری در کشور محسوب شده و از آنجایی که ریسک سرمایه گذاری در دیگر بازارها همچون سکه و ارز افزایش یافته، بسیاری از افراد به قصد کسب سود، سرمایه های خود را به سمت معاملات مسکن سوق داده اند.

وی گفت: این گروه با خرید املاک کلنگی سعی در ساخت و ساز و کسب درآمد از این طریق را دارند که این موضوع باعث شده ضمن برهم خوردن عرضه و تقاضا، شاهد افزایش قیمت در بخش املاک کلنگی باشیم.
شادمان در خصوص دلیل تمایل مالکان برای اجاره به بانک، گفت: کاملا مشخص است که بانکها از موقعیت مالی بهتری نسبت به سایر مشتریان و متقاضیان اجاره برخوردار هستند و در بسیاری از مواقع دیده شده، ملکی مورد اجاره را تا ۴۰ درصد گرانتر از قیمت اصلی و در طولانی مدت اجاره کرده اند، بنابراین طبیعی است که مالکان هم در پی کسب سود بیشتر از مشتریانی باشند که ضمن پرداخت به موقع اجاره بها به واسطه ارتباطات ایجاد شده از امکاناتی همچون اخذ تسهیلات و موارد این چنینی نیز بهره مند شوند.

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه میگذارد

avatar
  Subscribe  
خبرنامه