مصوبه مهرآفرین خلاف قانون، دیوان محاسبات جلوی دولت را بگیرد

مصوبه مهرآفرین خلاف قانون است

رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به تذکری درباره ابلاغ مصوبه مهرآفرین از طرف دولت علیرغم مغایرت های قانونی این مصوبه، از دیوان محاسبات خواست تا با پیگیری خود مانع اجرای مصوبه مهرآفرین شود.

مصوبه مهرآفرین خلاف قانون، دیوان محاسبات جلوی دولت را بگیرد ( دنیای اقتصاد - خسرو یعقوبی )به گزارش خبرنگار پارلمانی مهر، غلامعلی جعفرزاده نماینده رشت در جلسه علنی روز چهارشنبه با اشاره به ابلاغیه مصوبه مهرآفرین از طرف دولت به استانداران با وجود اعلام مغایرت های قانونی مصوبه مهرآفرین از سوی رئیس مجلس به دولت در تذکری اظهار داشت: مصوبه مهرآفرین اختیارات فراوانی به استانداران و همچنین امتیازات فراوان به مقامات بازنشسته می دهد.

دنیای اقتصاد – وی افزود: نمایندگان هم نسبت به این قضیه اعتراض کردند و شما دو بار به دولت ابلاغ کردید که این کار خلاف قانون است و قاطبه نمایندگان بر اساس قانونمداری نسبت به این کار دولت اعتراض کردند.

جعفرزاده گفت: اما الان اتفاق افتاده این است که مجلس شورای اسلامی طبق قانون به دولت اعلام کرده که این کار خلاف قانون است اما متاسفانه رئیس جمهور این مصوبه را به استانداران خود ابلاغ کرد. مستحضر هستید که هر اقدامی باید متناسب با بودجه ای باشد. همکاران ما در مجلس تا ساعت ۱:۳۰ بامداد دیشب در کمیسیون تلفیق موارد بودجه را بررسی می کردند نمی شود شب خوابید صبح بلند شد و کاری را ایجاد کرد و گفت این کار کار خوبیست.

لاریجانی: دیوان محاسبات جلوی تخلف دولت را بگیرد

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: ۵۲۶ هزار نفر در کشور با این مصوبه بی ضابطه استخدام می شوند. خدا می داند اگر قرار بود بچه های مردم مطابق ضابطه ای و مطابق عدالت محوری استخدام می شدند ما و شما و همه نمایندگان که آدم های دلسوزی هستند با آن همکاری می کردند اما هم اکنون این اتفاق نیفتاده است. علیرغم همه تذکرات مجلس این مصوبه به استانداران برای اجرا ابلاغ شده است.

وی ادامه داد: استانداران بدانند این دولت یک ماه دیگر تمام می شود هر کس این کار را بکند بداند خلاف ضابطه عمل کرده است. خواهش من این است که از جایگاه مجلس دفاع کنید و اجازه ادامه بی قانونی را ندهید.

لاریجانی تذکر جعفرزاده را به جا دانست و گفت: این موارد تخلف قانونی است و قبلا هم از سوی هیئت تطبیق قوانین اعلام شده و دیوان محاسبات تلاش کند جلوی این تخلفات را بگیرد.

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه میگذارد

avatar
  Subscribe  
خبرنامه