معاملات سکه با بی‌رونقی دنبال شد Reviewed by Momizat on . کم‌نوسان‌ترین روز بازار به گزارش دنیای اقتصاد معاملات بازار آتی بورس کالا در شرایطی روز کم‌نوسانی را پشت سر گذاشت که طی یک ماه اخیر این وضعیت بی‌سابقه بود. دانش کم‌نوسان‌ترین روز بازار به گزارش دنیای اقتصاد معاملات بازار آتی بورس کالا در شرایطی روز کم‌نوسانی را پشت سر گذاشت که طی یک ماه اخیر این وضعیت بی‌سابقه بود. دانش Rating:
شما اینجا هستید:خانه » اقتصادی » معاملات سکه با بی‌رونقی دنبال شد

معاملات سکه با بی‌رونقی دنبال شد

کم‌نوسان‌ترین روز بازار

به گزارش دنیای اقتصاد معاملات بازار آتی بورس کالا در شرایطی روز کم‌نوسانی را پشت سر گذاشت که طی یک ماه اخیر این وضعیت بی‌سابقه بود.

دانش روز – خسرو یعقوبی – دادوستدهای سکه در بازار همانند روز ما قبل پیگیری شد. معاملات سکه که دیروز همزمان با تعطیلی بازارهای جهانی و تغییر کاهشی اندک نرخ دلار در بازار داخلی پیگیری شد، از لحاظ قیمتی با تکانه‌های منفی همراه شد، به طوری که قیمت سکه در بازار نقدی روی سطح ۵۶۴ هزار تومان قرار گرفت. روند معاملات بازار آتی سکه نیز کم‌نوسان‌ترین روز را سپری کرد، تغییرات قیمت سکه در دادوستدهای دیروز از ۴ هزار تومان تجاوز نکرد تا دیروز به عنوان یکی از کم‌نوسان‌ترین روزهای بازار در یک ماه اخیر لقب بگیرد. سکه آبان‌ماه با یک هزار تومان افت و خیز در محدوده ۵۶۷ تا ۵۶۹ هزار تومان قرار گرفت، سکه دی‌ماه نیز با بیش از ۳ هزار تومان نوسان قیمت در محدوده ۵۸۶ تا ۵۹۱ هزار تومان معامله شد. همچنین معاملات سکه اسفندماه با ۴ هزار تومان نوسان نرخ، در محدوده ۶۱۱ تا ۶۱۷ هزار تومان قرار گرفت. همچنین سکه اردیبهشت‌ماه ۹۱ با ۳ هزار تومان نوسان در فاصله قیمتی ۶۴۲ تا۶۴۶ هزار تومان قرار گرفت.
یکی از فعالان بازار بر این باور است دادوستدهای بازار به دلیل عدم تغییر دلار و نوسان اندک قیمت طلا در بازارهای جهانی هفته را با بی‌رونقی شروع کرد و دیروز نیز این روند را ادامه داد. وی معتقد است معامله گران نسبت به باز شدن بازارهای جهانی و حرکت اونس دو روایت متفاوت دارند: برخی معتقدند قیمت طلا به دلیل نگرانی‌های ادامه‌دار در بازارهای جهانی و تشدید اعتراضات نسبت به ریاضت اقتصادی در کشورهای منطقه یورو و حضور چین در طرف تقاضا با افزایش رو‌به‌رو می‌شود، اما عده‌ای دیگر بر این باورند جلسات دولتمردان در رابطه با بهبود بدهی دولت‌های منطقه طی روزهای آینده می‌تواند در کوتاه‌مدت بازار طلا را از نوسانات شدید خارج کند، اما چشم‌انداز طلا در بلندمدت همچنان صعودی است.

 

 


دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه میگذارد

خبرنامه
avatar
wpDiscuz
بازگشت به بالا