مقصر نزاع اخیر در آینده نزدیک مشخص می‌شود

آیت‌الله موحدی کرمانی با اشاره به مجادله روسای قوای مجریه و مقننه:
مقصر نزاع اخیر در آینده نزدیک مشخص می‌شود

امام جمعه موقت تهران خطاب به مسوولان کشور گفت: بحث‌ها را به تخاصم نکشانید؛ خدا نکند در بحث‌ها هوا و هوس حاکم شود. مسوولان به جای این کارها بنشینند مشکلات مردم را حل کنند.

به گزارش خبرگزاری فارس، آیت‌الله محمدعلی موحدی کرمانی امام جمعه موقت تهران در خطبه دوم نماز جمعه که در مصلای بزرگ امام خمینی تهران برگزار شد، با بیان اینکه انسان با تقوا به بن‌بست نمی‌رسد، توطئه امروز دشمن را ایجاد اختلاف دانست و گفت: باید از اختلاف و فراموش کردن مردم ترسید. وی افزود:‌ همانطور که رهبر معظم انقلاب فرمودند، دشمن به دنبال ایجاد اختلاف است تا مسلمان به دست مسلمان کشته شود و توطئه دیگر فشار اقتصادی است تا مردم خسته و از نظام جدا شوند.
وی مشکل اصلی کنونی در مصر، سوریه و عراق را اختلاف داخلی دانست و ادامه داد: این تفرقه است که آنها را به جان یکدیگر می‌اندازد. آنها اگر متحد باشند می‌دانند که آمریکا هیچ غلطی نمی‌تواند بکند؛ مانند ایران که حول ولی فقیه جمع شد و آمریکا نتوانست هیچ غلطی بکند.
آیت‌الله موحدی کرمانی تصریح کرد: بزرگان و سران کشور مراقب باشند مبادا اختلاف یا نزاعی پیش آید که موجب غم دوستان و خوشحالی دشمنان شود؛ در هفته اخیر مساله‌ای پیش آمد که ‌ای کاش در جلسات دوستانه حل می‌شد.
وی ادامه داد: خیلی‌ها می‌خواهند ببینند مقصر کیست که البته در آینده نزدیک این مساله روشن می‌شود و چه بسا همین الان هم این موضوع برای برخی‌ها روشن شده است. اما به هر حال باید نزاع و برخوردهای لفظی قطع شود. امام جمعه موقت تهران گفت:‌ ائمه معصومین(ع) وقتی با انسا‌ن‌های فحاش مواجه می‌شدند می‌فرمودند اگر آنچه به من نسبت دادی، راست بود،‌ خدا مرا ببخشد و اگر دروغ گفتی خدا تو را.آیت‌الله موحدی کرمانی همچنین با اشاره به توطئه آمریکا در تشدید فشارهای اقتصادی گفت: مردم ما در مقابل این فشارها ایستاده‌اند و 34 سال مشت‌ها را گره کرده و مرگ بر آمریکا گفته‌اند و قطعا با این فشارها نظام و دین‌شان را رها نمی‌کنند؛ مردم ما فرزند عاشورا و رمضان هستند و در 22 بهمن با حضور گسترده خود نشان می‌دهند بیعت خود را با قرآن، حضرت امام و رهبر عظیم‌الشأن انقلاب ادامه خواهند داد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *