ممانعت از سخنرانی اسفندیار رحیم مشایی

عده‌ای از اینکه نام ایران برده می‌شود، ابراز ناراحتی و نگرانی می‌کنند، وقتی از ایران نام برده می‌شود بدین معناست که ایران پایگاه فریاد همه ارزش‌های الهی و انسانی است. ایران یک نژاد و طایفه‌ای در برابر دیگر طوایف جهان نیست و نباید نام بردن از ایران ناسیونالیسم معنا شود، چراکه معتقدیم ناسیونالیسم متعلق به عقب‌مانده‌های تاریخی است.

همراهی اسفندیار مشایی با رئیس جمهور در آخرین سفر استانی هیات دولت، با واکنش های متفاوتی از سوی مردم مواجه شد.

ممانعت از سخنرانی اسفندیار رحیم مشایی در همایش حماسه ظهور

به گزارش سرویس سیاسی انتخاب، بنا بر آنچه ایسنا روایت کرده در مراسم “حماسه حضور” که در ادامه برنامه‌های روز اول سفر استانی رییس‌جمهور به استان خوزستان در استانداری برگزار شد، هنگام تقدیر رییس‌جمهور از تعدادی از نخبگان، جانبازان و خانواده‌های شهدای استان خوزستان، یکی از حاضران خطاب به احمدی‌نژاد گفت: اجازه بدهید آقای مشایی هم در این مراسم صحبت کنند تا با عقاید و نظرات ایشان آشنا شویم.

در این هنگام یکی دیگر از حاضران به حضور مشایی در این مراسم اعتراض کرد که با واکنش و مخالفت تعدادی از شرکت‌کنندگان در مراسم مواجه شد.
رییس‌جمهور نیز با اشاره به درخواست یکی از حاضران برای سخنرانی مشایی، گفت: دوست عزیزی فرمودند که آقای مشایی صحبت کنند. اجازه بدهید ایشان در وقت دیگری سخن بگویند.
برخی از حاضران درخواست کردند که “بگذارید آقای مشایی صحبت کند” و احمدی‌نژاد هم از مشایی خواست تا در حد یک دقیقه برای حاضران سخنرانی کند.
در این لحظه مشایی پشت تریبون آمد و گفت: یکی از خواهران نسبت به این موضوع (سخنرانی مشایی) اعتراض داشتند و من درخواست می‌کنم تشریف بیاورند و صحبت کنند تا ما سخنان ایشان را بشنویم.

خانمی که به حضور مشایی معترض بود گفت: ما در این مراسم برای شنیدن صحبت‌های رییس‌جمهور حضور پیدا کرده‌ایم نه شخص دیگری.

دنیای اقتصاد – خسرو یعقوبی : مشایی نیز در پاسخ اظهار کرد: ما در کشوری زندگی می‌کنیم که مردمش فهیم هستند و معیار فهم آنها جهانی است. حرف زدن خوب است و من موافق این هستم که مخالفان دولت و من حرف بزنیم، چراکه وقتی حرف زده می‌شود حقایق روشن خواهد شد.

احمدی نژاد: امیدوارم فرصتی فراهم شود که صحبتهای آقای مشایی را بشنویم

احمدی نژاد نیز پس از صحبتهای کوتاه مشایی گفت: امیدوارم فرصتی فراهم شود که صحبتهای آقای مشایی را بشنویم.

اهم اظهارات رییس جمهور را در ادامه بخوانید؛

*عده‌ای از اینکه نام ایران برده می‌شود، ابراز ناراحتی و نگرانی می‌کنند، وقتی از ایران نام برده می‌شود بدین معناست که ایران پایگاه فریاد همه ارزش‌های الهی و انسانی است. ایران یک نژاد و طایفه‌ای در برابر دیگر طوایف جهان نیست و نباید نام بردن از ایران ناسیونالیسم معنا شود، چراکه معتقدیم ناسیونالیسم متعلق به عقب‌مانده‌های تاریخی است. ملت ایران همیشه جهانی بوده و اهداف و آرمان‌های جهانی را پیگیری کرده است.

* عده‌ای نام بردن از ایران را در مقابل اسلام قرار دادن آن معنا می‌کنند در صورتی که مگر غیر از ایران اسلامی هم در دنیا وجود دارد؟ البته نه اینکه مسلمانی در جهان وجود ندارد، بلکه اسلام با مسلمانی تفاوت می‌کند. وقتی عده‌ای ثروت مسلمانان را علیه توحید و پیامبران بکار گرفته و پول ملت مسلمان را برای مسلمان‌کشی و تثبیت رژیم صهیونیستی هزینه می‌کنند، آیا می‌توان آن را اسلام نامید؟ ساختن ایران بدین معناست که باورها و ارزش‌ها و حقیقت انسان را در جهان برافراشته کنیم.

*حماسه برای جهش های بلند و رسیدن به قله‌های رفیع و عبور از موانع ایجاد شده دشمنان است. چه کسانی می‌توانند حماسه خلق کنند؟ کسانی می‌توانند حماسه‌آفرین باشند که اهل ایثار باشند و روشن است که جوانان بیشتر از دیگران اهل ایثار و فداکاری هستند.

*جوانان موتور حرکت یک ملت هستند و برای خلق حماسه نیاز است که تمام موتورها با قدرت بکار بیفتد و در چنین صورتی همه شرایط به نفع آرمان و اهداف ملت ایران متحول خواهد شد و امیدوارم جرقه این حماسه از استان خوزستان باشد.

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه میگذارد

avatar
  Subscribe  
خبرنامه