میوه فروشی های تهران از کدام میوه سود زیاد دارند؟

میوه و تره بار از زمانی که از میدان تره بار خریداری می شوند تا به دست مصرف کننده برسد، بین ۱۰ تا ۴۲ درصد در هرکیلو برای میوه فروشان سود به همراه دارد.
به گزارش خبرگزاری ایسنا، بنا بر قانون، میوه فروشان سطح خیابان اجازه دارند ۲۰ تا ۳۰ درصد بیشتر از قیمت فاکتور رسمی محصول را به فروش برسانند. اما این در حالی است که قیمت های فاکتور خرید مغازه دار و قیمت اعلامی اتحادیه بارفروشان تفاوت مشهودی دارد.

میوه فروشی های تهران از کدام میوه سود زیاد دارند؟

منبع : تابناک, منبع : خبرگزاری ایسنا, سود میوه فروشی, سود میوه, میوه های تابستانی, میوه فروشی مدرن, میوه فروشی اینترنتی, میوه فروشی آنلاین, میوه فروشی تهران, میوه فروشی با وانت, میوه فروشی, میوه فروشی اینترنتی, مغازه میوه فروشی, پرسودترین میوه برای میوه فروشی ها - عالم اقتصاداز سویی دیگر مغازه داران در اکثر اوقات به ویژه در مناطق مرفه نشین بیش از سود قانونی خود بر قیمت میوه لحاظ می کنند و این در حالیست که قیمت تمام شده میوه با احتساب زیر‌چوبی و هزینه جابجایی با قیمت عرضه شده توسط میوه فروش بسیار متفاوت است.

شلیل

قیمت شلیل در میادین کیلویی ۴۰۰۰ تومان به فروش می رسد که فاکتور مغازه نیز این قیمت را نشان می دهد و مغازه دار آن را با قیمت ۵۰۰۰ تا ۵۵۰۰ تومان عرضه می کند که سود مغازه دار بنابر این قیمت‌ها ۲۵ تا ۳۷٫۵ درصد است.

موز

عالم اقتصاد – موز که به عنوان یک میوه وارداتی شناخته می شود به گفته مغازه داران سطح شهر عرضه و تقاضا قیمت آن را مشخص می کند و این در حالیست که اتحادیه میادین و فروشندگان میوه و سبزی نظر دیگری دارند و در گذشته اعلام کرده‌اند که نرخ دلار تعیین کننده قیمت موز است. قیمت اعلامی موز از سوی اتحادیه میادین میوه و تره بار کیلویی ۳۶۰۰ تومان است که مغازه دار با ارائه فاکتور قیمت خرید آن را کیلویی ۳۸۰۰ اعلام کرده و با قیمت کیلویی ۴۲۰۰ تا ۴۵۰۰ تومان به فروش می رساند. سود مغازه دار از فروش موز ۱۰ تا ۱۸ درصد است.

هندوانه

هندوانه به عنوان یک میوه تابستانه به حساب می آید و در فصل گرما طرفداران بسیاری دارد. قیمت فروش این میوه کیلویی ۳۰۰ تومان از سوی اتحادیه میادین اعلام شده که از قیمت خرید مغازه دار کیلویی ۴۰۰ تومان کمتر است و مغازه دار کیلویی ۱۰۰۰ تومان آن را به فروش می رساند که سود آن برای مغازه دار ۴۲ درصد است.

عالم اقتصاد , اخبار , اتفاق , اخبار اقتصاد و بازار , اخبار ارز , اخبار بانک خبر , بورس , اخبار خودرو اخبار , دیجیتال , اخبار سکه و طلا , اخبار مسکن , اخبار نفت , اخبار بین الملل, اخبار جالب, اخبار جذاب و خواندنی , اخبار سیاسی , اخبار دولت , اخبار سیاسی , اخبار سیاست خارجی , سیاست داخلی , اخبار مجلس , اخبار نظامی , اخبار فرهنگی , اخبار اجتماع اخبار , رسانه و مطبوعات اخبار , سینما و تلویزیون , اخبار ورزشی , اخبار ویژه , تازه ترین اخبار ورزشی , آخرین حوادث تهران , خبر های سایت حوادث خبری , اخبار سیاسی و اقتصادی ایران , آخرین اخبار ایران , آسیای مرکزی و خبر جهان , اخبار کشور , سایت تحلیل خبر دنیای اقتصاد , کلیپ فارسی , اخبار ایران , آخرین نتایج , اخبار فوری , فوتبال ایران و جهان , گزارش تصویری Economy World, Economy World Agency , Persian Clip , economyworld.ir , Persian news , economy world.irهلو انجیری

هلو انجیری نیز به عنوان یک میوه فصلی به حساب می‌آید که در فصل تابستان مشتری بیشتری دارد. این میوه در حال حاضراز سوی اتحادیه بارفروشان قیمت کیلویی ۳۰۰۰ تومان عرضه می شود که مغازه دار مدعی است کیلویی ۴۰۰۰ تومان آن را خریداری کرده و کیلویی ۵۰۰۰ تا ۵۵۰۰ به فروش می رساند. با احتساب این ارقام سود مغازه دار ۲۵ تا ۳۷٫۵ درصد است.

 انگور

انگور معمولی و انگور بی دانه از سوی اتحادیه میادین بارفروشان با قیمت کیلویی ۱۲۰۰ تا ۱۶۰۰ تومان عرضه می شود که قیمت خرید مغازه دار کیلویی ۴۲۰۰ تا ۵۵۰۰ تومان است. این دو قیمت نشان از فاصله شدید قیمت فروش بارفروشان و خرید مغازه داران دارد. مغازه دار این میوه را با قیمت کیلویی ۵۵۰۰ تا ۷۰۰۰ تومان به فروش می‌رساند که نشان دهنده سود ۲۷ تا ۳۰ درصدی آن است.

خربزه

خریزه نیز مانند هندوانه میوه فصل گرماست که در فصل تابستان طرفدار زیادی دارد اما قیمت خربزه همیشه از هندوانه بیشتر بوده است. امروز خربزه کیلویی ۸۰۰ تومان از سوی اتحادیه بارفروشان به فروش می رسد که مغازه دار کیلویی ۱۴۰۰ تومان آن را خریداری و کیلویی ۱۸۰۰ تومان به فروش می رساندکه نشان دهنده سود ۲۸ درصدی مغازه دار است.

خیار

منبع : تابناک, منبع : خبرگزاری ایسنا, سود میوه فروشی, سود میوه, میوه های تابستانی, میوه فروشی مدرن, میوه فروشی اینترنتی, میوه فروشی آنلاین, میوه فروشی تهران, میوه فروشی با وانت, میوه فروشی, میوه فروشی اینترنتی, مغازه میوه فروشی, پرسودترین میوه برای میوه فروشی ها - عالم اقتصادخیار به عنوان میوه تمام فصول به حساب می‌آید. امروز قیمت اعلامی این میوه از سوی اتحادیه میادین کیلویی ۹۰۰ تومان است و مغازه دار قیمت خرید این میوه را کیلویی۲۳۰۰ تومان و قیمت عرضه در سطح شهر را کیلویی ۳۰۰۰ تومان اعلام می‌کند با این تفاسیر سود خیار برای این مغازه دار ۳۰ درصد است.

 

منبع : تابناک

 

دیدگاه بگذارید

2 دیدگاه ها روشن "میوه فروشی های تهران از کدام میوه سود زیاد دارند؟"

avatar
  Subscribe  
جدیدترین قدیمی ترین دارای بیشترین تعداد رای
خبرنامه
سارا
میهمان
سارا

مرسی ولی چقدر گرون فروشن ها

سعیدی
میهمان
سعیدی

خیلی عالی بود ممنون