نامه‌نگاری جدید اختلاسی جهرمی، هشدار به بانک مرکزی

سیدمحمد جهرمی، مدیرعامل برکنار شده بانک صادرات در نامه‌ای جدید به یکی از مقامات ارشد کشور، نسبت به فساد مالی اخیر نظام بانکی شفاف سازی کرد.
خسرو یعقوبی: به گزارش دانش روز به نقل از مهر، سیدمحمد جهرمی مدیرعامل برکنار شده بانک صادرات در نامه جدیدی به یکی از مقامات بلندپایه کشور در مورد سوء استفاده اخیر مالی توضیحاتی را ارائه کرد.

خبرنگار مهر برای پیگیری جزئیات نامه نگاری جدید جهرمی در گفتگو با وی خواستار ارائه توضیحات بیشتر در خصوص نامه مذکور شد که جهرمی بیان داشت در این زمینه حاضر به ارائه توضیحات بیشتر نیست و با خبرنگاران مصاحبه نخواهد کرد.
 
گفته می شود وی در این نامه نسبت به ضعف ها و معایب سیستم بانکی کشور شفاف سازی کرده و مطرح کرده است که به بانک مرکزی نسبت به این موضوع هشدار داده بود.
 
مدیرعامل سابق بانک صادرات ایران عنوان کرد که پیش از این به بانک مرکزی و حراست بانک تذکراتی را داده است که این تذکرات جدی گرفته نشده است.
 
جهرمی عنوان کرده است که با با توجه به معایب نظام بانکی، بانک صادرات نمی توانست این فساد را کشف کند. همچنین LC ها در دفاتر بانک ثبت نمی شد.
 
سیدمحمد جهرمی، مدیرعامل بانک صادرات ایران پیش از این به دلیل مسائل مرتبط با اختلاس 3 هزار میلیارد تومانی نظام بانکی از سمت خود برکنار شده بود.
 
پیش ازاین جهرمی در نامه ای دیگر زوایای مختلف اختلاس اخیر را تشریح کرده بود.این در حالی است که در این جریان مدیرعامل بانک ملی ایران استعفا داده و مدیرعامل بانک سامان نیز برکنار شد.
 
پیگیری پرونده اختلاس بزرگ بانکی توسط کمیته ای 3 نفره متشکل از وزیر اقتصاد، رئیس کل بانک مرکزی و رئیس سازمان بازرسی در حال انجام است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *