هاشمی، خاتمی و ناطق می‌توانند نقش میهنی خویش را ایفا کنند

نامه دوم ۷ اصلاح طلب به عسگر اولادی

سایت خبری الف نوشت: مواضع اخیر عسگراولادی درباره معترضان سال ۸۸ با استقبال جمع کثیری از منتقدان و اصلاح‌طلبان و حتی بعضی از اصولگراها مواجه شد. هفت نفر از اصلاح‌طلبان نامه‌ای نوشتند و سخنان او را به مثابه طلیعه‌ای برای گفت‌وگو و باز شدن فضا ارزیابی و از او تشکر کردند.

عسگراولادی نامه آنها را بی‌پاسخ نگذاشت و البته پاسخ خود را با انتقادهایی نیز همراه کرد؛ از جمله اینکه از آنها خواست پشتیبان ولی فقیه باشند تا کشور دچار دیکتاتوری نشود. این هفت اصلاح‌طلب به تازگی پاسخ نامه عسگراولادی را با نامه دوم خود داده‌اند که در آن آمده است: امروز همچنان نیازمند اجرای بدون تنازل قانون اساسی در تمامی ارکان و سطوح هستیم. ما به همه ارکان قانون اساسی پایبندی داریم. استفاده مقطعی و دل‌خواسته از این قرارداد ملی و فراموشی بخش‌های اصلی که به حقوق مردم و تکالیف حکومت‌ها مربوط است، نوعی سوءاستفاده از قدرت و بازی با کلمات و یک رفتار بی‌پرنسیب است.
نامه ابراهیم اصغرزاده، الیاس حضرتی، جواد حق‌شناس، سعید لیلاز، رضا نوروززاده، مسعود سلطانی‌فر و اسماعیل دوستی خطاب به عسگراولادی می‌افزاید: ما هنوز می‌توانیم با تکیه بر داشته‌های خود شرایط را برای زندگی مردم آسان‌تر نماییم. ما هنوز چهره‌ها و شخصیت‌هایی را در میان جامعه داریم که می‌توانیم از اعتماد ملی ایرانیان برای عبور از این بحران‌ها سود ببریم. منوط بر اینکه این فرصت‌ها از دست نرود و ما به سرزمین سوخته نرسیم. بزرگانی چون سید محمد خاتمی، هاشمی‌رفسنجانی و ناطق نوری می‌توانند در این بزنگاه‌های تاریخی نقش ملی و میهنی خویش را ایفا نمایند. ما برای عبور از بحران فقط به مردان رزم و امنیت نیاز نداریم، به مردان پخته سیاست بیشتر محتاجیم.

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه میگذارد

avatar
  Subscribe  
خبرنامه