واکنش امام جمعه رفسنجان به مسمومیت ۳۵۰ نفر بر اثر مصرف الکل متانول

در رفسنجان بر اثر مصرف نوشیدنی سمی و مسمومیت شدید ۵نفر جان خود را از دست دادند. روز پنجشنبه پخش خبری مبنی‌بر مسمومیت عده‌زیادی بر اثر مصرف نوشیدنی سمی، شهر رفسنجان را در شوک فرو برد.

مسمومیت براثر مصرف الکل متانول جان حداقل ۵ نفر را گرفت

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم‌پزشکی رفسنجان در این رابطه اظهار داشت: ساعت ۳ بامداد پنجشنبه گذشته نخستین مورد مسمومیت با نوشیدنی سمی به اورژانس بیمارستان علی ابن ابیطالب مراجعه می‌کند و مورد درمان قرار می‌گیرد. دکتر حمید نجم الدینی افزود: تا قبل از ظهر پنجشنبه ۷۵تا ۸۰نفر دیگر نیز به اورژانس مراجعه کردند که این وضع تا بعدازظهر ادامه داشت و در این زمینه تخت‌های اضافی نیز برای بیمارستان علی ابن ابیطالب درنظر گرفته شد.

واکنش امام جمعه رفسنجان به مسمومیت 350 نفر بر اثر مصرف الکل متانول ( دنیای اقتصاد )

این مسئول بیان داشت: هم‌اکنون تعدادی از افرادی که از این نوشیدنی سمی استفاده کرده‌اند در کما به‌سر می‌برند، تعدادی بینایی کامل خود را از دست داده‌اند و تعدادی نیز در حال دیالیزشدن هستند. مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان تصریح کرد: درمجموع تاکنون بیش از ۲۰۰نفر براثر مسمومیت شدید در مراکز درمانی شهرستان رفسنجان و شهرستان‌های اطراف بستری شده‌اند.

نمونه خون این افراد نیز به آزمایشگاه رفرنس در مرکز استان کرمان و تهران ارسال شده تا عامل مسمومیت مشخص شود. اما متخصصان با توجه به علائم ازجمله نابینایی، مشکلات کلیوی برای این افراد، عامل آن را متانول می‌دانند. در همین حال دادستان رفسنجان آخرین آمار مرگ‌ومیر ناشی از مسمومیت این نوشیدنی سمی در رفسنجان را حداقل ، ۵نفر اعلام کرد. محمود علیزاده اظهار داشت: تاکنون بر اثر مسمومیت این نوشیدنی سمی در رفسنجان، مرگ ۵نفر به‌طور قطعی اعلام شده است. این مسئول قضایی در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه آیا تاکنون کسی در این رابطه دستگیر شده است؟ گفت: تاکنون در این رابطه ۳نفر مظنون دستگیر شده‌اند که تحقیقات هنوز ادامه دارد.

واکنش امام جمعه رفسنجان به مسمومیت ۳۵۰ نفر

تکمیلی – دنیای اقتصاد – در پی مسمومیت بیش از ۳۴۸ تن بر اثر مصرف الکل متانول در رفسنجان امام جمعه این شهرستان با بیان اینکه احتمال می‌دهیم برای کم فروغ کردن ارزش‌های والای انسانی این شهرستان و بحث انتخابات عده‌ای نابخرادانه اقدام به توزیع نوشیدنی‌های سمی در این شهر کرد‌ه‌اند، گفت: هیچ چیز نمی‌تواند ذره‌ای از ارزش‌های والای این شهر و مردمانش بکاهد.

حجت‌الاسلام و المسلمین “عباس رمضانی‌نژاد” در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا درخصوص مسمومیت ۳۴۸ نفر از جوانان رفسنجانی بر اثر مصرف متانول اظهار کرد: بر اساس آنچه که مرکز فوریت‌های پزشکی و شورای تامین و دانشگاه علوم پزشکی اعلام کرده است، این حادثه به علت مصرف نوشیدنی‌های نیروزا رخ داده است.

دستگیری سه نفر در رابطه با مسمومیت ها

وی افزود: طبق آمار، ۳۴۸ نفر در این رابطه دچار مسمومیت شده‌اند که شش نفر آنها فوت کرده‌اند.

رمضانی‌نژاد با بیان اینکه سه نفر از توزیع کنندگان این نوشیدنی‌های مسموم دستگیر شده‌اند، گفت: به محض وقوع حادثه، تمام امکانات رفسنجان و مسئولان دست به کار شده و با تلاش مجدانه، اقدام به مهار این مسئله کردند.

امام جمعه رفسنجان افزود: علت این حادثه در دست بررسی است اما احتمال می‌دهیم که برای کم فروغ کردن ارزش‌های والای انسانی این شهرستان و بحث انتخابات، عده‌ای، نابخردانه دست به این حرکت زده‌اند.

وی با بیان اینکه هیچ چیز نمی‌تواند ذره‌ای از ارزش‌های مردم این منطقه بکاهد، ادامه داد: احساس شخص بنده این است که در وقوع چنین ماجرایی، دستی در کار بوده است.

رمضانی اظهار کرد: این‌گونه حرکت‌ها به عقیده بنده توطئه‌ای برای بدنام کردن رفسنجان است.

وی ضمن قدردانی از تیم پزشکی و مسئولان شهرستان برای کنترل این مسئله، افزود: بیش از شش هزار جوان رفسنجانی امسال در اعتکاف شرکت کرده‌اند و ما از این خطه هزار شهید والامقام را تقدیم اسلام و نظام و انقلاب کرده‌ایم.

امام جمعه رفسنجان ادامه داد: ما امروز افتخارمان این است که در رفسنجان بیش از هزار نفر روحانی و طلبه و بیش از پنج هزار نفر رزمنده دفاع مقدس داریم.

رمضانی با اشاره به هزار شهید دفاع مقدس در این شهرستان گفت: بیش از ۱۸۶ نفر آزاده سرفراز هم در رفسنجان داریم.

وی از تحصیل هزاران نفر دانشجو در این شهرستان نیز خبر داد و اظهار کرد: اما عده‌ای نابخردانه می‌خواهند این ارزش‌های والای انسانی و خدمات ارزشمندی که رفسنجانی‌ها در دوران انقلاب و جنگ و بعد از آن انجام داده‌اند را زیر سوال ببرند.

امام جمعه رفسنجان تصریح کرد: اما این همه نورانیت را کسی نمی‌تواند با چنین توطئه‌های حتی ذره‌ای زیر سوال ببرد.

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه میگذارد

avatar
  Subscribe  
خبرنامه