وقتی یک روحانی بدسابقه در فهرست مشاهیر قرار می گیرد

ششمین المپیاد فرهنگی ورزشی پیشکسوتان شرکت ملی گاز ایران در تبریز برگزار شد.
دانش روز – خسرو یعقوبی : به گزارش جهان به نقل از کیهان مسئولان برگزاری این المپیاد با انتشار یک «کتابچه راهنما» ضمن پرداختن به اهداف برگزاری این همایش به ظاهر فرهنگی، ورزشی، مشاهیر آذربایجان را نیز معرفی کرده اند. در این بروشور تبلیغاتی از «محمد مجتهد شبستری» به عنوان یکی از مشاهیر آذربایجان یاد شده است! در این مورد تذکر ۲ نکته ضروری است؛
الف: آذربایجان سرزمین و مهد بسیاری از مشاهیر دینی، علمی و ادبی است و شهدای زیادی را نیز تقدیم انقلاب و اسلام کرده است که در این بروشور تنها از علامه امینی، شیخ محمد خیابانی، شمس تبریزی، ستارخان، باقرخان و دست آخر هم از محمد مجتهد شبستری!؟ نام برده شده است.
و در آن اثری از مرحوم علامه طباطبایی، مقدس اردبیلی همچنین شهدای محراب مدنی و قاضی طباطبائی نیست و از سرداران شهید سپاه اسلام در لشکر ۳۱ عاشورای تبریز و لشکر ۲۱ حمزه آذربایجان نیز خبری به چشم نمی خورد.
به جاست از مسئولان شرکت ملی گاز ایران پرسیده شود آقای محمد مجتهد شبستری چه خدماتی انجام داده اند که اسم وی همردیف علامه امینی و اثر ارزشمند الغدیر قرار گرفته است.
ب: بعید است سوابق محمد مجتهد شبستری بر کسی پوشیده باشد ولی برای یادآوری به نمونه هایی از آن اشاره می کنیم تا مسئولان در شرکت ملی گاز پاسخ دهند که آیا به خاطر این سوابق و پیشینه وی را شخصیت برتر وجزو مشاهیر آذربایجان قلمداد کرده اند.
به جملات زیر دقت کنید:
-فتاوای فقیهان فقط برای خودشان حجیت دارد (مجله بعثت، ش ۹۳۵، صص ۱-۷، ۳/۶/۷۷)
– آن دسته از جوانانی که به مسجد روی می آورند وکتب دینی را مطالعه می کنند از نظر ساختار فکری و روانی ضعیف هستند (روزنامه فتح ۱۵/۱۰/۷۸)
پیامبر اسلام و ائمه، معصوم نبوده و تمام ضعف های انسان های عادی را دارند (سخنرانی در دانشگاه صنعتی اصفهان، ۵/۱۲/۸۷)
ذکر این نکته نیز خالی از لطف نیست شبستری از جمله روحانی نماهایی است که ارگان فارسی زبان سازمان سیا «گویانیوز» از وی به عنوان روحانی محبوب یاد کرده و به خاطر حمایت از فتنه از وی تشکر کرده است!
و حال این المپیاد فرهنگی که از بودجه شرکت ملی گاز تامین می شود وی را یکی از مشاهیر آذربایجان می نامد آذربایجانی که همواره در دفاع از دین و ملت در ردیف اول قرار داشته و شعار بنیادینش همواره این بوده و هست که آذربایجان اویاخدی، انقلابادایاخدی

بنا براین گزارش شرکت ملی گاز ایران با ارسال توضیحی برای روزنامه کیهان در مورد خبر “وقتی روحانی نمای بدسابقه در فهرست مشاهیر جای می‌گیرد!”، خاطرنشان کرد که در مورد مجتهد شبستری به اشتباه نام “محمد” به‌جای “محسن” تایپ شده بود و منظور از شخص مورد تقدیر قرار گرفته، آیت‌الله محسن مجتهد شبستری نماینده ولی فقیه و امام جمعه تبریز بوده نه محمد مجتهد شبستری که از تجدیدنظرطلبان است.

به گزارش جهان، در این توضیح آمده است:

احتراماً عطف به درج خبری در بخش اخبار ویژه مورخ ۲۵/۸/۹۰ آن روزنامه وزین با عنوان “وقتی روحانی نمای بدسابقه در فهرست مشاهیر جای می‌گیرد!” خواهشمند است توضیحات ذیل را مطابق با قانون مطبوعات در همان صفحه و عنوان جهت استحضار مردم شریف ایران اسلامی درج فرمایند.

۱- شرکت ملی گاز ایران و مدیران،‌ کارکنان و کارگران ایثارگرش، در تمامی دوران خدمت خویش به مردم شریف ایران، پرچمدار خدمت و دفاع از ارزش‌های اسلامی و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران بوده‌اند و روا نیست که تنها به دلیل اشتباه در تایپ نام کوچک نماینده محترم ولی فقیه در استان آذربایجان شرقی از “محسن” به “محمد” اینچنین نوازش شوند! شرکت ملی گاز ایران افتخار دارد که به صورت شبانه‌روزی و با مظلومیت تمام در اقصی نقاط کشور “گاز”‌، این انرژی پاک را به مردم عزیز هدیه کند و بیش از ۶۵ میلیون نفر از مردم از این نعمت الهی بهره‌مند شوند. بیش از ۶۱ نیروگاه گازی و ۳۳ هزار صنعت و صنایع عظیم و عمده کشور از گاز بهره‌مندند و این امر ثمره تلاش شرکت ملی گاز ایران برای خدمت‌رسانی هرچه بهتر به جامعه اسلامی است. تقدیم ۸۳ شهید، ۵۹۶ جانباز و بیش از ۲۳۰۰ رزمنده و آزاده در طول دفاع مقدس یکی از افتخارات این شرکت می‌باشد.

۲- اعضای حاضر در المپیاد ورزشی شرکت ملی گاز ایران، با برگزاری مراسم تجدید میثاق با آرمان های شهدای گلگون کفن جنگ تحمیلی و لشکر عاشورا و حضور در مزار مطهر شهدای محراب حضرت آیت‌الله قاضی و حضرت آیت‌الله مدنی و همچنین سرداران سرافراز جنگ تحمیلی، برادران شهید باکری و شهدای گمنام حضور پیدا نمودند. همچنین در ادامه با حضرت آیت‌الله “محسن مجتهد شبستری” نماینده محترم ولی فقیه و امام جمعه محترم شهرستان تبریز دیدار داشته و از بیانات ایشان استفاده نمودند.

۳- تصاویر مربوط به دیدارهای مذکور نیز به پیوست ارسال می‌گردد و انتظار می‌رود که آن روزنامه وزین با سابقه درخشان در عرصه مطبوعات کشور قبل از انتشار مطالبی از این دست که برای خوانندگان محترم شائبه ایجاد می‌نماید نسبت به صحت مطالب از مراجع ذیربط توضیح بخواهند و سپس اقدام فرمایند. مجدداً اعلام می‌نماید درج نام محمد صرفاً به علت اشتباه در تایپ بوده است و اگر این مسئله باعث مکدر شدن امت حزب‌الله شده است صمیمانه عذرخواهی می‌نماید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *